x-kom hosting

Brak dostępu do Windows Defender

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Bromidum ,
Matteo2000
utworzono
utworzono

Dzień dobry, mam problem ze strony braku dostępu do Windows Defender, pojawia się albo czarna strona, albo "Strona niedostępna etc." - jak na screenie poniżej. Podejrzewam, że może to być przez Trojana Wacapew.C!ml (nie byłem w stanie usunąć go przez windows defender, pomimo tego, że pokazywało mi go wykrytego jako zagrożenie, w momencie kliknięcia "usuń" lub "przenieś do kwarantanny" nic się nie działo, a jedyną opcją było zezwolenie w urządzeniu. Zrobiłem reset komputera do danych fabrycznych dwukrotnie i bez zmian, poza tym, że nie wykrywał mi Defender już tego Trojana. Usuwanie McAfee które się pobiera razem z instalacją nowego windowsa, instalacja i odinstalowywanie innych programów antywirusowych też nie pomaga. Początkowo też nie miałem dostępu do Edytora zasad grup, do którego dostęp miałem przed resetem do fabrycznych, ale udało mi się uzyskać przez PowerShella o ile się nie mylę. Siedzę na tym kolejną godzinę słuchając i czytając wszystkie fora i oglądając poradniki na youtubie bez zmian (wklejanie komend w cmd, powershellu, zmiany w edytorze rejestru i edytorze zasad grup). Nigdy też nie spotkałem się z taką sytuacją przez dobrych kilkanaście lat korzystania z komputera także liczę na pomoc. Może być tutaj lekki chaos z racji na godzinę o której to piszę, chętnie odpowiem na każde pytanie. DefenderWacape.thumb.png.8624211d2b0a54860933e8c479bf14ef.png

  • Rekomendowana odpowiedź
Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej zamiast przywracania do ustawień fabrycznych jest stworzenie bootowalnego USB i zainstalowanie z niego na czysto Windows, bez preinstalowanego oprogramowania producenta. Pamiętaj o wcześniejszym sformatowaniu partycji podczas uruchomienia instalatora. :) 
 

Windows 10 - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

Windows 11 - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows11

 

 

Edytowane przez Bromidum
  • Dobra wypowiedź 1
Matteo2000
komentarz
komentarz

@Bromidum @Bromiduma czy jeśli zrobię to w ten sposób to będę miał dalej dostęp do Windowsa 11 Home z którym kupiłem laptopa z Mediaexpert? 

 

//sory za kliknięcie dwa razy "wspomnij", ale nie wiem jak usunąć na telefonie 

Bromidum
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemu. :) 

Matteo2000
komentarz
komentarz

@Bromidum Ten sposób traktowałem raczej jako ostateczność. Zrobiłem tak jak napisałeś i problem z głowy. Dzięki za chęci. 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.