x-kom hosting

Problem z komputerem i optymalizacją dysków WAŻNE

apus350
utworzono
utworzono

Witam, przychodzę z prośbą i pomoc. Nie mogę zoptymalizować dysków C oraz D (dysk C to ssd gdzie jest windows a dysk D to hdd) pojawia się błąd widoczny na załączniku oraz Windows chodzi dużo wolnej niż zwykle, w grach też pojawiają się problemy np. nie ładujące się tekstury w GTA 5 co przekłada się na mikrolagi. Chciałbym zauważyć, że problem wziął się znikąd. Grałem jednego dnia wieczorem i wszystkie wymienione problemy nie istniały, następnego dnia po szkole wracam i nagle wszystko nie działa :/. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić. Próbowalem wszystkiego. Moje podzespoły to procek I7-3770 3,4 Ghz, gtx 1050 ti 4 gb oc, 8 gb ram. image.thumb.png.cc5d02872a95752feff721c884c8ba8b.png

leelareso
komentarz
komentarz

Nie używałeś żadnych śmiesznych programów do optymalizacji windowsa albo sam czegoś nie wyłączałeś?

Możesz też pokazać screen z programu crystal disc info.

apus350
komentarz
komentarz (edytowane)

tez to podejrzewam, używałem ale na tyle zachowałem resztki rozumu że zrobilem punkt przywracania sprzed użycia programu. Ale problem w tym że błędy zaczęły wyskakiwać dokladnie 5 dni po użyciu optymalizatora

 

Tu wysylam ssy z pogramu 

Zrzut ekranu 2024-01-10 220201.png

Zrzut ekranu 2024-01-10 220223.png

leelareso
komentarz
komentarz

A co to się stało? Dlaczego on tak wygląda

Tutaj już tylko format pomoże ale możesz spróbować tego najpierw DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth wklep w cmd jako admin. Możesz też przeskanować windowsa np esetem

i nawet roguekillerem tylko w wersji portable

tylko w nim ustaw opcję Moduł MalPEobraz.png.065236cbcad028183ed952161f4e3176.png

apus350
komentarz
komentarz

komendą próbowałem, ale czemu tylko format pomoże? co jest nie tak?

leelareso
komentarz
komentarz

No takie programy to w dużej mierze zawierają wirusy albo wyłączają opcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo i ułatwiają dostawanie się wirusom.

apus350
komentarz
komentarz

a nie wystarczy przywrócić restore point sprzed pobrania tego?

leelareso
komentarz
komentarz

Nie zaszkodzi spróbować.

apus350
komentarz
komentarz

Skanuje esetem, wstępnie pokazuje że coś jest nie tak, robię szczególoy skan. Jesli nie pomoże zrobie restore pointa. Tematu nie zamykam, będę na bieżąco dawać znać. Wielkie dzięki za pomoc, to dla mnie serio ważne. <3

apus350
komentarz
komentarz

Update: przeskanowalem część dysku i okazało się że miałem jakiegoś trojana sprzed roku w jakiś plikach, nie wiem czy to przez niego ale na pewno nie pomagał 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Po usunięciu trojana już jest w porządku?

apus350
komentarz
komentarz

@Anawa właśnie nie, i to mnie niepokoi, fortnite i inne gry działają bez problemu jak wcześniej, a GTA 5 dalej zacina 

Dodam tylko że przeszedłem gta  20% bez nawet jednego laga, wstaje rano i nagle gra nie działa, próbowałem dosłownie wszystkiego co się da

leelareso
komentarz
komentarz

Najbezpieczniej to by było zrobić normalny format a nie to przywracanie to stanu początkowego.

JakubDuda
komentarz
komentarz

Witam

 

Problem który pan opisuje bardzo często wskazuje i bardzo często potwierdza że dysk którego pan używa niestety dokonuje swojego żywota i niedługo będzie musiał pan się z nim pożegnać to jest dopiero początek problemów bo do póki dysk działa to działa ale jeśli ten dysk HDD padnie to przy włączaniu komputera nawet nie przejdzie procedury POST ponieważ dysk będzie uszkodzony a kontroler nie pozwoli na załadowanie do systemu przez co komputer zawiesi się na napisie producenta płyty głównej a pod nim skrótów klawiszowych do biosu oraz szybkiego bootowania. Proponuję zakupić pierwszy lepszy dysk za nie duże pieniądze są to granice 100-200zł w standardzie SSD SATA i zainstalowaniu ponownie gier w które pan gra. Niestety dyski HDD coraz bardziej w dzisiejszych czasach dają do zrozumienia że już nie są potrzebne, oczywiście spełniają swoje funkcje ale tylko w postaci trzymania na nich filmów bądź zdjęć dzisiaj dysk HDD ładuje grę do menu głównego koło minuty, gdzie dyskowi SSD zajmuje to za zwyczaj 15 do 30 sekund. Wymiana dysku powinna rozwiązać problem natomiast gdyby nie sugeruję wizytę w pierwszym lepszym serwisie w celu zdiagnozowania usterki pozdrawiam 

apus350
komentarz
komentarz

@JakubDuda dziękuję są odpowiedź, właśnie zakupiłem nowy dysk SSD i zrobię tak jak Pan powiedział. Pozdrawiam 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.