x-kom hosting

Problem z minimalnymi spadkami fps w grach...

Exen00
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry,

Ostatnio zakupiłem nowy komputer o poniższych podzespołach:

 

Karta graficzna: RTX 4070

Karta sieciowa: Realtek Gaming 2.5GbE

Procesor: Intel i5-12600KF 3.7GHz

RAM: 16GB

Płyta główna: Gigabyte B760M

System operacyjny: Windows 10

Dodam również że posiadam 2 monitory

 

Mam problem z wydajnością w grach, zwłaszcza w CS2 i League of Legends. Najczęściej blokuje klatki na 165 (ponieważ posiadam monitor 165hz), jednak nawet po ustawieniu tego limitera, doświadczam sporadycznych spadków FPS, np. z 165 do 150. To może wydawać się niewielką różnicą, ale niestety odczuwam to jako lekkie zacięcie w grze.

Podjęłem próbę zablokowania na niższych wartościach np. 144FPS, ale problem nadal występuje. Nawet po odblokowaniu FPS w grach, problem nie zniknął wtedy spadki wciąż są minimalne ale dalej odczuwalne.

Dodatkowo, w przypadku CS2, zauważyłem, że w chwilach spadku FPS, wzrasta mi wartość ms. Próbowałem różnych ustawień, jednak problem nie ustępuje.

Czy ktoś miał podobny problem lub zna możliwe rozwiązanie? Czy to może być wada któregoś z podzespołów, czy może powinienem zwrócić się z reklamacją do producenta?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.
(Chciałbym zaznaczyć że nie znam się bardzo dobrze na komputerach, dlatego jak są potrzebne jakieś informację proszę mnie poprawić)

leelareso
komentarz
komentarz

jaki zasilacz marka i moc? Próbowałeś zrobić reinstal sterowników przez program DDU w trybie awaryjnym z wyłączoną auto aktualizacja sterowników gpu przez windows?

Exen00
komentarz
komentarz

@leelareso Zasilacz Endorfy Vero L5 Bronze 700w. Nie robiłem żadnego reinstala sterowników, jedynie co to ostatnio zrobiłem formata całego komputera i postawiłem wszystko na nowo, niestety to nie pomogło.

Exen00
komentarz
komentarz

@leelareso A reinstalacja sterowników może w tym pomóc? Tylko program DDU automatycznie też je zainstaluje ?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, musisz je pobrać, DDU służy do ich pełnego odinstalowania.

Exen00
komentarz
komentarz

@leelareso A za pomocą jakiego programu najlepiej je pobrać, czy wszystko odręcznie ?

leelareso
komentarz
komentarz

no ręcznie? A jak inaczej? Nie mów że używałeś do tego driver boosterów czy innego ścierwa.

Exen00
komentarz
komentarz

@leelareso Nie no jak mam szczerze mówić, to po prostu zainstalowałem windowsa. Jedynie co to sprawdziłem sterowniki karty graficznej czy są najnowsze, i to tyle co zrobiłem. Niestety jestem bardzo słabo obcykany w tym wszystkim... Czyli najlepiej odistalować sterowniki programem DDU. Potem instalować wszystko ręcznie do procka, karty graficznej itp. Postaram się to zrobić jutro, dam znać czy pomogło.

leelareso
komentarz
komentarz

Program ddu odinstalowuje tylko sterowniki do karty graficznej. sterowniki do chipsetu pobierasz ze strony producenta płyty głównej. Możesz też użyć https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

jak nie czujesz się na siłach.

leelareso
komentarz
komentarz

Sterowniki do kary możesz znaleźć tutaj https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=pl

Wybierasz swoją kartę i windowsa i pobierasz.

Exen00
komentarz
komentarz

@leelareso Zaktualizowałem wszystko, niestety wciąż jest ten problem :((

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.