x-kom hosting

Rx 5600 XT Msi Gaming X Grzeje się

Xanate
utworzono
utworzono (edytowane)

Zakupiłem używaną kartę jak w tytule. 

Po 4 minutach w furmarku ma 82stopnie (hotspot 97) co wydaje się sporą wartością przy tak dużym chłodzeniu. Rozkręciłem kartę i zmieniłem wszystkie termopady na Arctic i pasta jakiej użyłem to Arctic mx4. Temperatury spadły o 2-3stopnie. Wymieniałem termopady i pastę nie pierwszy raz więc na 99% zrobiłem to poprawnie. Na rdzeniu karty zauważyłem zarysowania, chyba ktoś próbował zdrapać pastę czymś ostrym ale nie są one głębokie, ledwo wyczuwalne pod paznokciem więc nie wiem czy to ma aż taki wpływ na temperatury. Radiator robi się szybko gorący podczas pracy więc oddawanie ciepła wydaje się w porządku. W czym może być przyczyna nadmiernego grzania? Po UV że 160W na 120W temperatury spadają o kolejne 5 stopni ale i tak są za wysokie jak na ten model karty.

Edytowane przez Xanate

leelareso
komentarz
komentarz

Jakieś zapewne ma. Mogłeś użyć pasty thermal grizzly kryonaut efekt by był pewnie lepszy + arctic miał problemy jakiś czas temu z pastą i kijowa partia poszła w świat więc mogłeś trafić na taką. Dużo też zależy od obudowy i przepływu powietrza w niej.

Xanate
komentarz
komentarz

Możliwe że wadliwa partia pasty, testy robiłem przy otwartej obudowie. Wiem że przy zamkniętej i dobrej wentylacji są lepsze efekty ale moja obudowa ma tylko 2 wentylatory więc wolałem zrobić przy otwartej

leelareso
komentarz
komentarz

2 wenty to słabo, jaka buda wgl?

Xanate
komentarz
komentarz (edytowane)

Stare dziadostwo Regnum RG2, teraz tak jeszcze myślę że było wtedy z 30stopni w pokoju bo było dowalone do pieca i nie otworzyłem okna i pc stał pod stołem więc mogło faktycznie nie być dobrej wentylacji.

Edytowane przez Xanate
leelareso
komentarz
komentarz

I co z tego że stara. Dobra obudowa tylko dać 2xwentylator przód i 1x tył i powinno być o wiele lepiej

Xanate
komentarz
komentarz (edytowane)

Dodam na przód jakiś mocniejszy wentylator i z tyłu dam coś z lepszym przepływem zamiast tego z zestawu silentium pc. Ale myślę czy nie lepiej kupić obudowę z siatkową górą

Edytowane przez Xanate
leelareso
komentarz
komentarz

lepiej dać z przodu identyczne by uniknąć rezonansu jakiegoś

Xanate
komentarz
komentarz

Podkręciłem obroty wentylatorów obudowy, otworzyłem okno i po UV po 5 minutach w furmarku jest 73stopnie. W grze Horizon Zero dawn 63-65 więc chyba ok ale spodziewałem się więcej po tym ogromnym chłodzeniu i poborze mocy tylko 120w.

leelareso
komentarz
komentarz

temperatury zazwyczaj sa wysokie na domyślnej krzywej wentylatorów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.