x-kom hosting

Problem ze spadkami fps i napięcia karty graficznej AMD RADEON 6750XT 12GB

czajass19
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, tydzień temu zakupiłem nowy komputer (składany). Po zainstalowaniu i uruchomieniu pierwszych gier, zauważyłem, że napięcie GPU podczas grania utrzymuje się na poziomie 1200mV, ale średnio co kilka/kilkanaście sekund napięcie spada do 860mV, co prawdopodobnie, a przynajmniej tak mi się wydaje, powoduje minimalne, ale bardzo irytujące ścinki, spadki FPS, a OSD dodatkowo wykazuje skoki micro shutter rate z 0ms do 3ms. Czy to normalne, że podczas grania napięcie na chwilę tak drastycznie spada, czy nie zastanawiać się i od razu oddawać kartę graficzną do reklamacji.
PROFIL XMP WŁĄCZONY

PŁYTA GŁÓWNA: Asus PRIME B450M-A II
PROCESOR: AMD RYZEN 5 5600 3.5GHZ 32MB BOX
KARTA GRAFICZNA: Karta graficzna Asus Dual Radeon RX 6750 XT OC 12GB GDDR6 (DUAL-RX6750XT-O12G)
ZASILACZ: Zasilacz Endorfy Vero L5 Bronze 600W

Błagam o pomoc...

leelareso
komentarz
komentarz

Ramu ile masz i w ilu kościach? W jakich grach to  się dzieje? Weź pod uwagę że to wesoły randenon więc może to być kwestia sterowników. A te skoki napięcia to normalna rzeczy i występuje w każdych kartach graficznych, by to wyłączyć ustaw w sterowniku opcję w (o ile posiada bo niewiem) jak w nvidi czyli zasilanie na maksymalną wydajność.

czajass19
komentarz
komentarz

Najwiecej tych scinek zauwazyłem w cyberpunku i assassins creed mirage, ale tak naprawde nawet robiac benchmark np. w heavenie, micro stutter rate potrafi na doslownie sekundke podskoczyc do 6/7 % i spowrotem wrocic do 0%, po kilku sekundach znowu drop i tak w kólko. Dodam tylko ze karta podczas grania chyba  jeszcze ani razu nie dobiła nawet do 65 stopni, takze problem z przegrzewaniem sie raczej bym odpuscil. Mój ram to 2x8GB Pamięć ADATA XPG Gammix D10, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (AX4U32008G16A-DB10), zastanawiam sie też czy przyczyna czasam moze byc własnie 3200 szybkosci na ramie zamiast 3600

 

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

może być, i dlaczego dałęś 3600? Powinieneś użyć profilu xmp i sam ci ustawi na 3200 mhz wraz z odpowiednim napięciem i opóźnieniami.

czajass19
komentarz
komentarz

xmp właczone u ustawione na 3200mhz, scinki jednak dalej wystepuja, zastanawia mnie jednak czy powinienem miec wlaczona opcje AMD Smart Access Memory

leelareso
komentarz
komentarz

Najpierw spróbuj zreinstalować sterownik przez program DDU w trybie awaryjnym i wyłącz w nim opcję by windows ci z automatu nie instalował sterowników do karty.

czajass19
komentarz
komentarz

przeinstalowałem sterowniki, ale problem dalej nie ustapił, zauważyłem dodatkowo ze obraz potrafi się zacinać co jakiś czas nawet podczas oglądania filmów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.