x-kom hosting

Nie kręcący się zasilacz i komputer wydający lekko głośniejsze dźwięki

Shadov432
utworzono
utworzono

Witam po włączeniu komputera wiatrak z przodu obudowy kreci przez jakiś czas a potem przestaje się kręcić

i komputer wydaje głośniejsze dźwięki niż kiedykolwiek 

leelareso
komentarz
komentarz

Nie zakładaj tych samych tematów. Jaki to zasilacz (marka i moc) najlepiej podaj całą specyfikację komputera i powiedz do czego je podłączałeś, jak i czy używałeś przejściówek.

A zasilacz może się nie kręcić bo może mieć tryb pół pasywny.

Shadov432
komentarz
komentarz

Zasilacz: Zasilacz BE QUIET! Pure Power 11 500W 80 Plus Gold

Wiatraku podłączyłem do FAN1

Przejściówek nie używałem

A zasilacz się kręci

leelareso
komentarz
komentarz

to jeden wiatrak podłączyłeś do fan 1? Możesz nagrać ten dźwięk? Może źle dokręciłeś za mocno lub słabo i terkoczą. Weź pod uwagę że twój stary zasilacz to był szrot i kij wie jakie tam napięcie szło. Dużo też zależy jak krzywą wentylatorów masz ustawioną.

Shadov432
komentarz
komentarz

Mam 3 wiatraki z przodu obudowy i każdy kabel z nich idzie oddzielnie do fan1 mam ogólnie 4 wiatraki 3 z przodu i jeden z tyłu i każdy idzie do fan1 , a dźwięk nie idzie z wiatraków bo mam opcje na obudowie w których mogę je wyłączyć i jak je wyłączę to dalej jest tak samo mam wrażenie że albo karta graficzna albo procesor za szybko się kręcą i wydają taki dziwiek ale nie jestem pewny

Gdy komputer się uruchamia jest przez dosłownie chwilę normalny dźwiek taki jaki miałem na poprzednim zasilaczu a potem jest coś typu bardzo szybkiego chodzenia każdego z podzespołów nie jest to jakiś głośny dźwięk ale jednak trochę denerwuje

leelareso
komentarz
komentarz

nie używaj 1 wejścia do tylu wentylatorów, jak pisałem nagraj ten dźwięk. Ten dźwięk występuje tylko podczas gry  czy na pulpicie?

Shadov432
komentarz
komentarz

W sensie ja mam każde wejście oddzielnie mam łącznie 4 wejścia fan1

I do każdego mam podłączony każdy wiatrak

Dziwiek występuje także na pulpicie

leelareso
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Shadov432 napisał:

4 wejścia fan1

ciężko zrozumieć co masz na myśli. nagraj ten dźwięk.

Shadov432
komentarz
komentarz

Zaraz nagram tylko mam aktualnie rozkręcony komputer to ci wyśle o co mi chodzi z tymi fanami

I tam na lewo idzie to do tych wiatraków

17049064506664038521708928250058.jpg

A te fany1 idą tutaj

17049074358265154985995903758833.jpg

  • Super 1
Shadov432
komentarz
komentarz

Czyli idą do guzika w którym mogę zmieniać prędkość wiatraków lub je wyłączyć

17049075854561765194988468352521.jpg

Dźwięk komputera:

Shadov432
komentarz
komentarz

Teraz bardziej się przysluchalem to idzie to chyba od procesora

Ten dźwięk

leelareso
komentarz
komentarz

jak odłączysz wentylator cpu to też ten dźwięk jest? Może to cewki. Tylko pytanie czy winowajcą mógł być twój stary zasilacz gdy używałeś kompa na nim przez długi czas.

Shadov432
komentarz
komentarz

Spróbować odkrecic wentylator od radiatora?

leelareso
komentarz
komentarz

nie, odłącz wtyczkę od wentylatora, najlepiej wyłącz wszystkie i zlokalizuj źródło dźwięku czy to na pewno z okolic cpu.

Shadov432
komentarz
komentarz

Czyli odłączyć tylko wtyczyke cpu_fan1

 

1704910295909477518921698136723.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

tak, nic mu się nie stanie przez chwilę bez wentylatora będąc na pulpicie.

Shadov432
komentarz
komentarz

Okej zaraz to zrobię zauważyłem tutaj jeszcze jedna wtyczkę na której pisze 

CPU2 -P8 a na drugiej CPU1 -P4 i ja mam podlaczona CPU2 -P8

1704910566771691136041103934288.jpg

Tutaj w lewym górnym rogu

I one są połączone w jeden kabel i się rozdzialaja na dwa 

17049106110961066759393156981665.jpg

@leelareso z tym dźwiękiem to chyba właśnie przez ten wentylator na cpu

leelareso
komentarz
komentarz

No to dobrze jak płyta ma zasilanie cpu na 8 pin a ty dałeś wtyczkę 8pin to jest w porządku.

Jak to od wentylatora cpu to możesz w biosie się pobawić jego obrotami, może na delikatnie wyższych lub niższych nie będzie hałasował.

Shadov432
komentarz
komentarz

Ale czemu wogule tak się stało po zmianie zasilacza?

leelareso
komentarz
komentarz

Ciężko stwierdzić, twój poprzedni to była bomba z opóźnionym zapłonem, może jechał na wyższym napięciu, może akurat ze starości albo coś ty przez przypadek zrobiłeś.

Shadov432
komentarz
komentarz

Okej dzięki za pomoc z tym ale co z niekrecacym się wiatrakiem z przodu obudowy?

leelareso
komentarz
komentarz

masz 3 z przodu tak? Próbowałeś zamienić wtyczki?

Shadov432
komentarz
komentarz

Tak próbowałem jesvze tutaj dopowiem że gdy zmieniam przycisk na najwyższe obroty to ten wiatrak nagle dostaje mocy i kręci się jak te dwa inne

leelareso
komentarz
komentarz

Może zajechany, podepnij go bezpośrednio pod płytę główną (wejście oznaczone sys fan)

Shadov432
komentarz
komentarz

Nie mogę znaleźć sys fan ale takie same wejście ma cha_fan2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.