x-kom hosting

Poszukuję monitora

maniapandzia
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej,
Piszę do was z prośbą o doradzenie monitora do komputera.
Chciałabym w końcu przejść na tę rozdzielczość 2k i w oko mi wpadły te trzy monitory:


https://www.morele.net/porownaj/12692786,13056891,12835903/523/0/


Jest tu może ktoś, kto ma już wyrobione jakieś zdanie na ich temat i mógłby powiedzieć ich + i -?
Ewentualnie coś w podobnej cenie. Zależy mi na 2k, przynajmniej 144 hz, ale lepiej jakby było 165 jak tutaj i 27", z racji iż 24" będzie dla mnie za mały.
Dodatkowymi ważnymi atutami są posiadanie Vesa, ponieważ w przyszłości będę je wieszać na oddzielnych ramionach oraz w miarę cienkie ramki, tak aby nie rzucały się w oczy jak będą dwa monitory stać obok siebie.
Budżet na jeden monitor to póki co ~1500 zł, im taniej tym lepiej ofc.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Dell G2724DCześć, 

 

Link, który umieściłaś w poście niestety u mnie nie działa (dziwne rzeczy), ale tak czy siak jeśli ma to być WQHD , to w tym momencie Dell G2724D trochę wymiótł w budżecie do 1500 zł. 
Jest to panel IPS, ale z wyjątkowo wysokim kontrastem i praktycznie zerowym smużeniem. Warto wspomnieć, że monitor oficjalnie wspiera G-sync. 
Abym niczego nie pominął, podsyłam jeszcze pomiary na RTINGS: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d

maniapandzia
komentarz
komentarz

@X-KOM tak własnie mam go w swoim porównaniu i zastanawiam się pomiędzy LG UltraGear 27GP850P-B a własnie Dell G2724D. Jak myślisz który lepszy? :D

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

GP850 legitymuje sie dosyć niskim kontrastem w okolicach 850-900:1. Przez to te czernie są stosunkowo jasne. Za to jest to chyba najszybszy panel IPS w tym budżecie z jakim miałem okazję obcować. 
Na Dellu czernie będą lepsze, a przy tym monitor nie smuży w jakkolwiek znaczący sposób. 

 

Ja jako że prywatnie korzystam z GL850 (to poprzednia rewizja GP850, na bardzo podobnym panelu) zdecydowałbym się w tym momencie na G2724D, jeśli miałbym wymienić monitor na inny w podobnym budżecie. Kontrast, bardziej kompaktowa podstawa, praktycznie brak jakiegokolwiek smużenia. To po prostu wzorowy monitor w budżecie 1500 zł +. 

 

  • Dobra wypowiedź 1
maniapandzia
komentarz
komentarz

@X-KOM bardzo Ci dziękuję!! <3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.