x-kom hosting

Monitor do Acer nitro 5

Mat3k
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, 

Chciałbym podpiąć osobno 27 calowke ale nie znam się na tym. Jest w ogóle taka możliwość? Wybrałem sobie dwa modele:

 

Monitor LED Acer Nitro XZ270UPbmiiphx 27 " 2560 x 1440 px VA

Lub 

Monitor LED iiyama G2766HSU-B1 27 " 1920 x 1080 px VA

 

Mój laptop- Acer nitro 5 rtx 3060/ i5 11400h 

Jeśli jest taka opcja a macie lepsza propozycje to napiszcie 

 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć

 

możliwość jest zawsze, ale do tego laptopa nie ryzykowałbym z monitorem WQHD. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz na tym monitorze grał - w wyższej rozdzielczości ta karta będzie łapa sporą zadyszkę. 

Natomiast 27 cali FHD, to nie zawsze jest dobre rozwiązanie. Przy takiej przekątnej i rozdzielczości zagęszczenie pikseli jest na tyle małe, że np. na tekście będzie widać poszarpane literki. Podczas grania nie powinno Ci to przeszkadzać. 

Co do matrycy - jesteś pewny, że VA to coś potrzebujesz? Są to matrycę, które względem IPSa mają zdecydowanie lepsze czernie, ale też zdecydowanie bardziej smuży. A to może Ci przeszkadzać np. przy jakichś szybszych grach. 

 

Jeśli miałoby to być rozwiązanie możliwe uniwersalne i kompletne, to G24F 2 będzie lepszym rozwiązaniem. Tutaj nie będzie mowy o smużeniu lub nieostrych fontach. A sam panel jest praktycznie wzorowym w swoim budżecie. 

Mat3k
komentarz
komentarz

Powiem tak, monitor ma służyć tylko do gier a chciałbym jakiś większy dlatego celowałem w 27' z zakrzywieniem . Co do matrycy VA- jestem pasjonatem tylko i wyłącznie gier rpg więc ewentualne smużenie nie powinno mieć dla mnie większego znaczenia (a przynajmniej tak mi się wydaje). Wiedziałem, że ten od acera jest za mocny ale ten od iiyama? No chyba, że miałbyś jeszcze coś godnego uwagi? Budżet +/- 1k

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Jeśli głównie grasz w jakieś "wolniejsze" tytuły, to smużenie raczej nie powinno Ci przeszkadzać. Przy czym warto pamiętać, że przy zakupach przez Internet będziesz miał 14 dni na zwrot. To taka furtka jeśli VA byłoby jednak dla Ciebie wtopą.

Przy wyborze monitora należy też zwrócić uwagę na podstawę. Taka montowana na sztywno, która nie pozwala na regulację wysokości na dłuższy czas może okazać się niewygodna. Szczególnie jeśli nie planujesz wieszać tego monitora na jakimś uchwycie. 

 

Całkiem kompletny wydaje się być Dell S2721HGFAJest regulacja wysokości i jest to też całkiem jasny panel. Nie mogę się dogrzebać do jakichś pomiarów, aby zobaczyć czy ghosting jest na jakimś akceptowalnym poziomie. 
Jednak w tej cenie patrząc na tabelkę i ergonomie, wygląda na bardzo dobry monitor. 

Mat3k
komentarz
komentarz

O widzisz... Ten do mnie bardziej przemawia :D

Dobrze, że zwróciłeś mi uwagę na regulacje wysokości bo nawet o tym nie myślałem. Poszukam jeszcze jakiś recenzji ale raczej już jestem zdecydowany. Jak nie będzie problemów to zostanie i tyle a jak nie to będę szukał dalej. Dzięki wielkie za pomoc

pozdrawiam  :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.