x-kom hosting

Wymiana RX 6700 XT na... no właśnie, na co?

crool
utworzono
utworzono

ML nie działa dobrze z moją kartą graficzną (albo raczej nie działa wcale) więc zacząłem rozważać zmianę mojej karty Hellhound RX 6700 XT PowerColor na coś od Nvidii.

Waham się między RTX 4060 i 4070 - trochę martwi mnie mniejszy VRAM niż mam obecnie w przypadku 4060, z drugiej strony benchmarki wypadają nieźle.

4070 to sporo większy wydatek, ale jak uda mi się sprzedać moją kartę za powiedzmy 1k, to jest to dla mnie do udźwignięcia. Pytanie brzmi, czy różnica między tymi dwoma modelami jest warta swojej ceny? Czy są może jakieś wady jednego albo drugiego modelu o których warto wiedzieć? A może w ogóle taka zmiana to durny pomysł?

No i czy jakikolwiek improvement nie będzie zablokowany przez resztę mojego szpeju?:

Processor:  Intel Core i5-12400F 2,5GHz
Motherboard: Gigabyte B660M DS3H DDR4;
RAM: Kingston Fury Beast 2x8GB + 2x4GB DDR4-3600
PSU: Seasonic CORE GC-650 Gold 650W

Ryzenek
komentarz
komentarz

Ja bym wybrał po premierze RTX 4070 Super jest wydajniejsza i mocna

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)

crool
komentarz
komentarz

@Ryzenek i droższa. Ale jeśli dzięki premierze inne modele stanieją, to może mój problem się rozwiąże.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.