x-kom hosting

Brzęczenie w komputerze przy włączeniu gry.

mariusz198301
utworzono
utworzono

Mam mały problem po włączeniu gry słychać jakieś brzęczenie w komputerze myślę że to pompka w chłodzeniu wodnym CPU. Pytanie co można zrobić z tym dolać płynu, czy to inna przyczyna?

leelareso
komentarz
komentarz

Nagraj ten dźwięk, mogą  to być po prostu cewki.

mariusz198301
komentarz
komentarz

Załączam dwa nagrania.

leelareso
komentarz
komentarz

na 80 % to cewki, by mieć pewność że to to to możesz po prostu pompę odpiąć na chwilę, albo np ustawić 60 fps w jakiejś grze i zobaczyć czy dalej będzie brzęczeć.

mariusz198301
komentarz
komentarz

Zmniejszyłem do 60hz i po włączeniu synhronizacji pionowej przestało brzęczeć. Czyli cewki w karcie graficznej?

leelareso
komentarz
komentarz

nie włączaj synchronizacji bo to jest BEEE ;d. A nie wiem skąd. Pisałeś że w okolicy procesora bo zazwyczaj są 3 możliwości - Sekcja zasilania cpu/ karta graficzna/ zasilacz

mariusz198301
komentarz
komentarz

Jak ustawiłem na 60hz Tomb Raider to i tak brzęczało po włączeniu synchronizacji pionowej przestało brzęczeć. A co do lokalizacji tego dźwięku to bardziej w okolicach cpu czyli sekcji zasilania za pewne

mariusz198301
komentarz
komentarz

Odpaliłem Fortnite i ustawiłem na 60fps bez synchronizacji pionowej i też nie brzęczało.

mariusz198301
komentarz
komentarz

leelareso co można zrobić z tymi cewkami na gwarancje przyjmą jeżeli to płyta główna?

leelareso
komentarz
komentarz

Nic złego się nie stanie a na gwarancję wątpię że to przyjmą. Poza irytującym brzęczeniem nic się nie stanie. Czasami może to być też przez sam zasilacz, niekiedy nawet pomaga podłączenie komputera przez listwę a nie bezpośrednio do kontaktu.

mariusz198301
komentarz
komentarz

Do listwy mam podłączony komputer tylko pytanie czy w tej listwie jest zabezpieczenie antyprzepięciowe. A zasilacz mam be quaiet straight power 12 850w platinum. Dziękuję za pomoc leelareso

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.