x-kom hosting

Nowy komputer do 4000 zł do gier

Zimi
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Chciałbym poprosić Was o poradę. Kupowałem kompa na początku 2021, ponieważ stary mi się zepsuł i musiałem kupić na już.

Złożyłem go w ten sposób:
11400f + msi b560 torpedo + rtx 3060 ti 8 gb (3 wentylatory od gigabyte) + 16 gb 3200 mhz ram

Gram tylko singleplayer w gry typu RDR2, Cyberpunk 2077, Horizon Zero Dawn, Hogwarts Legacy itd. W sumie we wszystko z wyłączeniem gier sieciowych typu cs czy fortnite.

Chciałbym grać 1080p lub max 1440p (muszę jeszcze kupić monitor, ale na to jest osobny budżet, myślę z 800 zł).

 

Teraz moje pytanie do Was. Czy warto sprzedać teraz ten sprzęt, który mam, póki coś jeszcze jestem w stanie czy też zostawić go sobie, bo za 4000 zł nic lepszego nie złożę?

 

Zaznaczam, że 4000 zł to kompletny komputer, czyli wszystkie komponenty +/- 100 zł. Windowsa posiadam, także nie ma problemu.

dexxone92
komentarz
komentarz

Cześć, nie ruszał bym platformy w sensie procesora i płyty.  Daj kartę RX 7700 XT / 4070. Jaki masz ram ? Tutaj dorzucił bym jeszcze by było 32 GB. I zasilacz?

KillaHill
komentarz
komentarz

Pod 1440p daj sobie 7800XT którego masz nawet niewiele drożej od RX 7700 XT i masz kasę na monitor 1440p.

11400 + 7800XT to dobre połączenie do 1440p. 
Pamięci nie dokładałbym do 4x8GB bo prawdopodobonie skończysz na niższych domyślnych taktowaniach. Sprzedać te co masz i wziąć 2x16GB. albo na odwrót, wziąć 2x16GB i później sprzedać swoje. Zasilacz spokojnie wystarczy. Jak nie grasz w sieciówki, to możesz też dać sobie tańszy ekran na VA

 

https://proline.pl/koszyk/d3e6afc6

 

 

 

Zimi
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ma się 7800xt do 4070? Z jednej strony większa ilość ramu, z drugiej strony RayTracing nie działa poprawnie na Radeonach ponoć ? Z RAM masz rację, zrobię tak jak radzisz. Obie te karty są drogie dla mnie. Ciekawe za ile to stanieje do poziomu 2000.

KillaHill
komentarz
komentarz

Z RT nie poszalejesz na RX, ale też RTX 4070 to nie jest karta do grania na ultra + RT bo też jest za słaba. Masz rtx 3060 ti 8 gb więc też wcale nie taką cienką kartę, RTX 4060 Ti kosztuje 2k więc ...

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.