x-kom hosting

Custom Loop w Lian Li O11 Dynamic EVO XL ARGB

RamZvik
utworzono
utworzono

Cześć, potrzebuję złożyć custom loopa, ale nie jestem pewien co do wyboru producenta, czy lepiej opierać się na ekwb czy też corsair hydro x ? Za corsair-em w moim przypadku przemawia ładniejszy design, ale przede wszystkim jeden ekosystem i możliwość sterowania praktycznie każdym komponentem przy użyciu jednej aplikacji. Nie mniej jednak, jeżeli chodzi o blok GPU i tak musiałbym opierać się na ekwb. Zależy mi żeby pompa z zbiornikiem była schowana, bądź najbardziej minimalistyczna i nie rzucająca się w oczy. EK-Quantum Reflection nie wchodzi w grę, nie podoba mi się forma łączenia i raczej preferuje szklany przód w tej obudowie.

 

Co możecie mi podpowiedzieć, co doradzić ?

 

Pozdrawiam

anioł2009
komentarz
komentarz

Spójrz na ceny najlepiej. Ja miałem ekosystem mieszany. Pompa z rezerwuarem corsair xd5 , blok od EK na cpu, blok alphacoola na Gpu, chłodnice alphacoola lub inne, kontroler corsair commander pro.  Ja bym patrzył na cenę, ale wymaga to rozplanowania porządnego...Przede wszystkim trzeba wiedzieć że nie jest to bezobsługowy build... co jakiś czas musisz czyścic loopa, zmieniać wodę itp itd. Do tego nieprzewidziane problemy typu osady z węży, chłodnic itp. Do tego również koszt całości...Gdybym ja wodował teraz komputer kupiłbym aio na cpu i aio na gpu.   

 

Have fun :E 

RamZvik
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Nie skromnie powiem, że akurat w tym przypadku cena nie gra roli, ale wiadomo, że jak coś można taniej kupić w równie dobrej/lepszej jakości to jak najbardziej. Mam z tyłu głowy, że bez obsługi co pewien czas się nie obejdzie, tylko chcę mądrze wybrać, aby ta obsługa była jak najbardziej ułatwiona i szybka. Akurat do tego pc aio nie wchodzi w grę, od początku planowany był custom. Ten pc ma być najbardziej wydajny jak to możliwe, przy tym cichy i chłodny. A poza tym ma wyglądać i cieszyć moje oko. Do gustu przypadł mi taki rezerwuar z pompką, ponieważ wydaj mi się, że w tej obudowie schludnie by to wyglądało. A jak to wygląda z synchronizacją led-ów (szczerze najlepiej jakby w ogóle ich nie było, ale o to, teraz ciężko, więc jak już, to zsynchronizowane) i sterowaniem przy ek i corsair.

 

*Nie powiem bo ciągnie mnie do tego corsair-a żeby wszystko mieć w jednym, ale nie chce robić tego kosztem wydajności układu czy żywotności. Może ktoś kto miał do czynienia z corsair hydro i mógłby się wypowiedzieć na ten temat.

Edytowane przez RamZvik
anioł2009
komentarz
komentarz

Tez miałem kupić xd7 ale ostatecznie po niezbyt pochlebnych recenzjach kupiłem xd5..XD5 łatwiej rozebrać i wyczyścić. Co do światełek - jak idziesz w corsaira i Icue to tylko dedykowane wentylatory corsaira rgb/argb wchodzą w rachubę bo mają dedykowane złącza do kontrolera commander pro. Tak samo z czujnikiem temp cieczy który masz w zestawie z xd5 - idzie albo do commandera pro albo do wejscia na płyci głównej ( rzadko która ma takie złącze ).

Co do samego icue - ja osobiście nie miałem z nim problemu, tylko raz się wysypał i pomieszał mi ustawienia. A tak to wszystko okej. 

 

Zobacz jak to u mnie wyszło https://www.forumpc.pl/topic/516283-kompaktowy-build-anioła/?do=findComment&comment=3088687

 

 

RamZvik
komentarz
komentarz

@anioł2009 Akurat ta płyta z tego co pamiętam to akurat ma takie złącze więc to nie problem. Ale to co, myślisz, że dobrym wyborem będzie całość od Corsair-a ? No po za blokiem na gpu bo na 4090 z tego co widziałem to nie mają. Nie będzie to odstawało wydajnością od konkurencji ? No to iCue mnie zastanawia bo przy poprzedniej konstrukcji z AiO i ramem od Corsair-a miałem problem z custom-owymi efektami, bo co jakiś czas migały wszystkie ledy na raz i na początku miałem problemy z ramem, ale to w starszych wersjach iCue, gdzie RAM się gubił co jakiś czas i trzeba było hardware reset mu robić czy jak to tam się zwało w iCue. 

anioł2009
komentarz
komentarz
2 godziny temu, RamZvik napisał:

bo co jakiś czas migały wszystkie ledy na raz

To jest problem połączenia z płytą kabelkiem argb/rgb - też to miałem dopóki nie skleiłem kabli taśmą izolacyjną. 

Jak zamierzasz mieć światełka i chcesz tym sterować to lepiej iść w jeden ekosystem niż w kilka - np troche corsaira, troche nzxt.  

iCue nie jest zły ja byłem bardzo zadowolony, jedyna upierdliwość to to że działa tylko z wentylatorami corsaira*, chyba że zastosujesz rozgałęzniki argb rgb z płyty głównej i dasz osobny kontroler do wentylatorów - minusem tego jest mus posiadania 2 programów do ustawiania efektów- icue do wszystkiego co corsairowe a ten od płyty do wentylatorów ( i być może ramów bo każdy przypadek jest inny ).  

 

*chodzi o światełka bo kontroler commander pro normalnie obsługuje zasilanie i kontrole obrotów przez 4 pinowe złącza w nim

RamZvik
komentarz
komentarz

@anioł2009 Warto sprawdzić i tak mialem zamiar w tym zestawie kable ogarnać, dzieki. Chociaz wiesz, myslalem o postawieniu na zero led ale teraz szczerze ciezko cos zlozyc bez zadnego leda, a jezeli mam miec ledy to juz wlasnie jeden ekosystem czyli chyba postawie na Corsair-a. A jak z kultura pracy tej pompy ?

*sory za brak polskich znakow (nie mam polskiej klawiatury zainstalowanej)

anioł2009
komentarz
komentarz

@RamZvik  Moja ustawiona była na 2500obr i nie słychać jej było a komputer stał jakies 25-30cm od mojego ucha. Generalnie bardzo przyjemna konstrukcja.

Co do ledów to następny komp wodowany lub laptop będzie bez światełek z bardzo prostego powodu, bardzo to zawyża cenę a za tą różnicę można dołożyć do lepszego gpu :) Moje wodne ksztowało więcej niż cały komputer :E

RamZvik
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Dobrze wiedziec, chyba na corsair zostanie. No wlasnie problem taki ze ciezko o bez ledowa konstrukcje, praktycznie kazda lepsza plyta glowna ma ledy wbudowane, loop tak jak w przypadku corsair-a ledy wbudowane, a na dobra sprawe w codziennym uzytku malo sie zwraca na te ledy uwage. No ja tak licze ze custom loopa/chlodzenie powinienem zamknac w 8k.

Edytowane przez RamZvik
anioł2009
komentarz
komentarz
31 minut temu, RamZvik napisał:

No wlasnie problem taki ze ciezko o bez ledowa konstrukcje

Bardzo łatwo, nie wpinasz wtyczki a na mobo ledy wyłaczasz :)  Odpada Ci wtedy problem kompatybilności, migających z powodu złego kontaktu ledów itp. 

To samo tyczy się płynów do loopa - jakies gęste, brokatowe, tęczowe są fajne i wgle ale weź później doczyść chłodnicę w środku albo rozbieraj bloki - mnóstwo roboty a woda destylowana co prawda jakiegoś efektu nie dodaje ale  lepiej odbiera ciepło od metalu niż płyny na glikolu :)  W laptopie lałem i płyny i destylke i jestem na destylce bo na niej mam mniejsze temperatury na cpu i gpu jak na glikolowych płynach 

RamZvik
komentarz
komentarz

@anioł2009 Tak tez mozna, ale jak juz cos kupuje to lubie to w 100% wykorzystac :) Brokatowe i inne odpadaja, clear albo bialy ewentualnie.

anioł2009
komentarz
komentarz

No dlatego lepiej przemyśleć cały build, na czym najbardziej Ci zależy itp. Ja mając już to rgb w pompie blokach i mobo ustawiłem tylko jeden kolor ( czerwony ) w czarnym buildzie. Tęczy nie lubie :E 

Sławomir
komentarz
komentarz

Jak już tak chcesz to wszystko exponowac i mieć w miarę ład w obudowie, to lepiej popatrzeć na te łączone wentylatory.

 

Lian li uni fan lub phanteks d30, Thermaltake SWAFAN EX lub właśnie  CorsairCUE LINK. Jednak ten ostatni to przesadzone koszty

RamZvik
komentarz
komentarz

@Sławomir Masz na myśli ten model ? Właśnie o nim myślałem.

Sławomir
komentarz
komentarz

taa, ale cena 650zł jest trochę odpychająca.

chyba że kontroler jest na więcej wentylatorów, a nie tylko 3

RamZvik
komentarz
komentarz

@Sławomir To fakt, cena nie jest zachęcająca, ale co dzień tego nie kupuję, to raczej inwestycja na kilka lat. Wolę wydać więcej, ale być zadowolonym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.