x-kom hosting

Update lub kupno nowego komputera

CyprisPlay
utworzono
utworzono
Witam, mam pytanie. Chciałbym sobie jakoś w wakacje odnowić komputer i tutaj pytanie czy go ulepszyć, zamieniając części czy sprzedać totalnie i kupić nowego kompa. Komputer posiadam 4 lata a moje części to:

RAM - PATRIOT 16GB (2X8GB) 2666MHZ CL16 VIPER ELITE
OBUDOwA - IBOX ORCUS X14
karta graficzna - rtx 2060
procesor - AMD Ryzen 5 2600
zasilacz - Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold
płyta główna - MSI B450 TOMAHAWK MAX
dysk ssd - Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500
 
Ile mógłbym w ogóle za niego chcieć? Mam nadzieje, że pomożecie.

leelareso
komentarz
komentarz

Zależy jaki masz budżet. Podstawka nawet jest ok. Wsadzasz np takiego 5700x gpu zamieniasz na 3060, do ryzenika wkładasz ramy 3200/3600 mhz.

za komputer mógłbyś dostać gdzieś 1700zł

CyprisPlay
komentarz
komentarz

@leelareso czyli mógłbym zostawić np starą płytę główną i zasilacz i wszystko normalnie by działało? Chciałbym mieć przez następne 4 lata wydajnego tego kompa a teraz chciałbym streamować+grać w gry na wysokich fps i jakości. Ostatnio przeczytałem, że płytę główną niby powinno się też zmieniać bo jest ważna.

leelareso
komentarz
komentarz

Wszystko się rozchodzi o to ile masz do wydania bo jak ma starczyć na 4 lata do grania w ultra itd + streaming to mogę ci dać zestaw za 12k

pewnych rzeczy nie przeskoczysz

CyprisPlay
komentarz
komentarz

@leelareso no dobra te 12k to dla mnie kosmos. Powiedzmy, że za te 3 lata nie będę musiał grać w ultra byle żeby na normalnych ustawieniach gra nieźle chodziła bo na nowy sprzęt może z 6k bym dał radę miec gdybym sprzedał kompa w dobrej cenie np którą podales a na nowe częsci to zalezy może z 3-4k. Oglądałem testy gier z tym 3060 i 5700x z przed paru miesięcy i ciekawie to wygląda ale myślę, że jeszcze mogę troszkę podkręcić. Choć jeszcze muszę myśleć o jakimś monitorze wmiare dobrym z więcej niz 60 hz

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak cię interesuje nvidia i nowy sprzęt to polecam poczekać na te nowe rtx 40xx super co one tam wniosą. Za 6k to dobry sprzęt można skleić który ci starczy na bardzo długo

np tutaj taki poglądowy zestawik https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,12

Edytowane przez leelareso
CyprisPlay
komentarz
komentarz

@leelareso no a kiedy wyjdą te 40xx super bo własnie widze trailery z dzisiaj na yt, że w 2024 będą bo ja kompa to jakoś dopiero w wakacje gdy jeszcze zarobie cos

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.