x-kom hosting

Problem z Zasilaczem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Koza0404 ,
Koza0404
utworzono
utworzono

Witam wszystkich czytających, przedstawiając w skrócie sytuację mam problem z zasilaczem, podejrzewam przepięcie ale chciałem głównie  dopytać się o te napięcia czy na pewno to wina zasilacza na 100% bo ekspertem nie jestem.

poniżej załączam zdjęcie napięć z OCCT i HWmonitor. z góry dziękuję bardzo 

napięcia.png

leelareso
komentarz
komentarz

Podaj specyfikacje komputera wraz z zasilaczem (Marka i moc).

Robiłeś testy jakieś testy cpu? Ale ogólnie to co ci się dzieje i skąd zakładasz że to wina zasilacza?

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz

Z odczytów programowych nie wynika, że zasilacz ma problem.

 

By mieć więcej informacji, wykonaj pomiary tak jak opisano w Q8:

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
Koza0404
komentarz
komentarz

@leelareso

Procesor i5 8400 socket 1151 coffe lake

Płyta główna Asrock B360M Pro4

16GB Ram Kingston Fury RGB 2666Mhz  2x 8Gb

Windows 10 Home

Karta Graficzna RX 470 Gaming X 4GB GDDR5

Zasilacz ZM600-GSII ZALMAN 

Obudowa MSI MAD FORGE ARGB M100R 

 

Robiłem test raz to wywaliło pc na programie occt nic nawet nie zapisało raportu, zasilacz co jakiś czas wydaje cichy dźwięk pstryknięcia/pstrykania nie częsty co jakieś 5-10 sekund jakoś różnie to robi czasami po jakimś czasie czasami tylko pod napięciem a te napięcia były na całkowicie stabilnym pc bez odpalonych programów żadnych oprócz tych które są na załączonym zdjęciu dodatkowo pc pod napięciem bądź i bez na stabilnym zawiesza pc totalnie freezuje trzeba pc ręcznie wyłączyć nawet tylko na netflixie potrafi to się wydarzyć  , może jak dodałem powyżej specyfikacje obliczył by ktoś czy już zasilacz nie ma pewnie tyle mocy bądź nawet i takiej nie miał . na pewno to wina zasilacza choć sprawdzę zaraz tym programem i prześle wszelkie testy

 

@leelareso .

 

@rafalluz .

leelareso
komentarz
komentarz

Zasilacz normalnie da radę. By sprawdzić te napięcia to możesz użyć multimetra i sprawdzić linię 12v ile ma w spoczynku a ile podczas testu power (obciąża ci wszystko) w occt i zobaczyć czy są jakieś bardzo zaniżone zawyżone. Lub zrobić to prościej i zrobić podmiankę np pożyczyć od kolegi i zobaczyć czy tak samo będzie. Z tego screena co wysłałeś z napięciami to wyglądają one bardzo dobrze.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.