x-kom hosting

Pionowe paski na monitorze po podłączeniu komputera.

NieUK1982
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Jestem zdesperowanym ojcem , który kupił synowi lekko używany komputer stacjonarny, żeby syn czerpał więcej radości z grania. Około tyg. temu wysłałem go do Anglii i tam syn po podłączeniu bardzo się rozczarował. Komputer doszedł nienaruszony tzn nie było żadnych śladów uszkodzenia ani paczki ani sprzętu w środku z jednym tylko problemem. Po podłączeniu na monitorze wyświetlają się różne pionowe paski a sam ekran jakby ciągle bardzo szybko mrugał. Kabla HDMI Jestem pewien bo nowy, monitor został wymieniony na nowy (na starym było to samo) boję się tylko że to może być karta graficzna. Proszę więc o wskazówki lub pomysły na rozwiązanie tego problemu. Dołączam zdjecie monitora powinno pomóc.

IMG-20240105-WA0003.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację tego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Wygląda na kartę graficzną, która pada. Nie wiem w jakim wieku jest syn, może niech wyjmie i włoży ponownie grafę, może się obluzowała. Ale bardziej wygląda na padającą grafę. Sprzedający nic Ci o tym nie mówił? Odpalałeś kompa u siebie zanim go wysłałeś?

leelareso
komentarz
komentarz

Może pobrać program OCCT i tam przetestować VRAM gpu jak i samo gpu. Jak oczywiście da radę. Mogło się też zdarzyć tak że gniazdo pcie dostało strzała podczas transportu jak karta była w slocie.

NieUK1982
komentarz
komentarz

Komputer oczywiście testowałem w Polsce. Odpaliłem nawet wiedzmina i śmigał beż zarzutu. Wydawało mi się że trochę głośno chodzi ale ma tam 4 wiatraki więc uznałem że to normalne. W Anglii po wystąpieniu problemu zaktualizowaliśmy stery od monitora i początkowo pomogło dopóki syn nie wyłączył zasilania. Po ponownym uruchomieniu ten sam problem. Poprzedni wlasciciel twierdzi że komputer ma Ok 1.5 roku - sam go składał do gamingowania a sprzedaje bo juz jest dla niego zaslaby. dysk HDD i procesor wymieniał we wrześniu (mam faktury) o to specyfikacja

3792352d9f37b97a3006a617d1b67578.0.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Karta graficzna ma prawo umierać, jest stara i ma na pewno więcej niż 1.5 roku. 

Ile za niego dałeś? Dosyć słaba to jednostka.

leelareso
komentarz
komentarz

Oby nie więcej niż 600zł

NieUK1982
komentarz
komentarz

No nie właśnie chyba przepłaciłem i to sporo bo aż 1600. Nie jestem w temacie a potrzebowałem na CITO przed świętami. Czy jest jakieś rozsądne wyjście z tej sytuacji jeżeli faktycznie to karta

leelareso
komentarz
komentarz

A jak tam wyszło z testami gpu/vram w programie OCCT?

Niebieska
komentarz
komentarz
Godzinę temu, NieUK1982 napisał:

No nie właśnie chyba przepłaciłem i to sporo bo aż 1600. Nie jestem w temacie a potrzebowałem na CITO przed świętami. Czy jest jakieś rozsądne wyjście z tej sytuacji jeżeli faktycznie to karta

Nowa grafa to na pewno. 

NieUK1982
komentarz
komentarz

Niestety testów jeszcze nie było ale jak tylko zrobimy odrazu podam wyniki.

Niebieska
komentarz
komentarz

OK, to czekamy :)

anioł2009
komentarz
komentarz

A przypadkiem ten komputer nie zmarzł i nie został włączony od razu po rozpakowaniu ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.