x-kom hosting

Problem z restartowaniem się komputera

Czysty13
utworzono
utworzono

Komputer nowy. Podkłady 2 tygodnie temu. Cpu ryzen 7 7800x3d 

Płyta x670e asrock

Gpu rx 7900xt 

Zasilacz endorfi supremo fm5 gold 1000w

Pamięć Corsair Vengeance, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 to jest wsumie 16x4

Pamięć to 4 dyski m.2 

Problem polega na tym że przy niektórych grach chodzi bez żadnego resetu bez przerwy a przy niektórych potrafi się ponownie uruchomić po godzinie. Nie występują BSOD. Procek sie nie grzeje.

 

leelareso
komentarz
komentarz

Pamięć Corsair Vengeance, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 to jest wsumie 16x4  to w końcu ile? 64 czy 32?

Na początek bym ci polecił sprawdzić cpu programem OCCT a ram możesz memtestem.

bios masz zaktualizowany najnowszy? Sterowniki do chipsetu wgrane?

 

Czysty13
komentarz
komentarz

4 kosci po 16 gb .BIOS najnowszy. program od ASRock sam wyszukał i po instalował sterowniki. Testy zrobię rankiem.

leelareso
komentarz
komentarz

+Te wszystkie 4 dyski mogą przeciążać linię pcie.

Czysty13
komentarz
komentarz

Ale to dziwne bo takie GTA V możę gra cały dzień i nic a odpalam inną i po godzinie się wyłącza.

leelareso
komentarz
komentarz

gta 5 to stara gra która praktycznie nie obciąża komputera.

Zobacz też czy jak wyjmiesz 2 kości ramu czy będzie ten sam problem, może kontroler cpu nie daje rady ogarnąć pamięci. Tak samo przeglądnąłem listę wspieranych pamięci i bardzo górują konfiguracje z 2x16 gb

Czysty13
komentarz
komentarz

Memtest nic nie wykazał wszystko w porządku tak samo occt wszystkie napięcia w normie i procek się nie przegrzewa zostaje sprawdzenie to z tym ramem.

leelareso
komentarz
komentarz

zostaw ramy w slotach 2/4 licząc od procesora i daj znać czy tak samo będzie.

Czysty13
komentarz
komentarz

Nadal się resetuje

leelareso
komentarz
komentarz

Są to jakieś blue screeny? Czy po prostu odcina zasilanie? W windowsie w podglądzie zdarzeń coś się tam wyświetla?obraz.png.66ec3a6365c9dbcae411ae83f729d161.png

Czysty13
komentarz
komentarz

Przepraszam za moje nie dociągniecie obciążyłem proca w OCCT na maksa i go po minucie zresetowało i jest w zdarzeniach Kernel-Power

Czyżby za słaby zasilacz albo walnięty

leelareso
komentarz
komentarz

program occt coś pokazał jakiś error czy coś? W programie HWinfo pokaż screena z samych czujników z zakładki na samym dole obraz.png.995f18e73be57af122c2f63773518275.png czy podczas użytkowania pc lub grania jakieś błędy się tutaj pokazują.

Czysty13
komentarz
komentarz

Zrzut ekranu 2024-01-08 233930.png

Tak widzę że to od samego początku jak tylko złożyłem jest ten problem dodam ze procek ma obniżone napięcia głownie przez temperatury

Zrzut ekranu 2024-01-08 234103.png

leelareso
komentarz
komentarz

chodziło mi o to byś np odpalił grę na 15 minut i pokazał czy coś się tam pojawi.

Masz na podmiankę zasilacz? Lub od kogoś pożyczyć?

20 godzin temu, Czysty13 napisał:

Procek sie nie grzeje.

 

9 minut temu, Czysty13 napisał:

dodam ze procek ma obniżone napięcia głownie przez temperatury

To jak to w końcu jest?

Czysty13
komentarz
komentarz

On fabrycznie wywala takie temperatury ze to szok wiec wszyscy zlecają obniżyć napięcia. U mnie w biosie są takie profile do ustawiania tego POB się to nazywa. W grze nic nie wykazuje reset wali. Nie mam aktualnie możliwości podmianki zasilacza .

 

leelareso
komentarz
komentarz

Przywróć ustawienia fabryczne nic nie zmieniaj pbo nawet nie ruszaj. Jedynie włącz XMP. Problemem może być to twoje obniżenie napięcia.

Czysty13
komentarz
komentarz

Chyba to jest to bo ekstremalny test idzie już 5 min i nic . Kurde na am4 nie miałem z tym problemu a już o staruszku am3+ to już to tam to było spoko. Ogólnie sam sobie sprawiłem ten problem przez strach o temperatury na procku a okazuje się ze 60 stopni to taka norma.

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Czysty13 napisał:

okazuje się ze 60

serio xD Ważne że wszystko działa. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda piekarnik to odpal sobie filmiki z 7 5800x bez UV

Bite 80c przy cięższych pracach na wodnym aio ;d

  • Dziękuję 1
Czysty13
komentarz
komentarz

No człowiek nie obeznany z 3800XT nie robiłem nic. Dziękuje za pomoc .

Wkładam ram z powrotem idę grać w insurgency sandstorm

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.