x-kom hosting

Podłączenie AIO :)

akira5
utworzono
utworzono

Witam. Planuje kupno chłodzenia wodnego 120mm i mam pewnie dla was proste pytanie;) Otóż na płycie głównej mam dwa wejścia obok siebie CPU_FAN1 i CPU_FAN/WP. Oczywiście pompę podłącze do tego WP, a wentylator od chłodzenia podłączyć obok do CPU_FAN1 czy CHA_FAN? A może to obojętne gdzie pompa (nie wentylator podpięte, bo nie ma tam np. aio pomp tylko fan/wp) Może i lakoniczne pytanie ale wolę się upewnić :) Pozdrawiam

leelareso
komentarz
komentarz

wentylator do cpu fan. Tylko co to za aio i ogólnie po co ;d strasznie mała pojemność cieplna co przy dłuższych sesjach może wypaść gorzej od zwykłej fery 5.

akira5
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze się zastanawiam jakie wybrać.

anioł2009
komentarz
komentarz
6 godzin temu, akira5 napisał:

CPU_FAN/WP.

WP to water pump czyli złącze do aio 

akira5
komentarz
komentarz

Domyśliłem się. Też na płycie są CHA_FAN/WP.

anioł2009
komentarz
komentarz

Są to gniazda o zwiększonym amperażu pod które można podłączyć aio jak i niektóre pompy custom... 

Pod zwykłe gniazda wentylatorów gdybyś podłączył mocną pompę - np od customa - można uszkodzić płytę.

akira5
komentarz
komentarz

Rozumiem. Pompka ma 3-piny, a wiatraczek wiadomo że 4-piny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.