x-kom hosting

Budowa retro komputera i problem ze stabilnością

Gość
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z moim retro pc. Mianowicie po instalacji Windowsa 98 wszystko jest ok do czasu aż zainstaluje sterowniki. Po instalacji kilku sterowników po ponownym uruchomieniu wyskakuje błąd msgsrv32 a czasem rundll32 po czym komputer zawiesza się na pulpicie w przypadku win xp system instaluje się wraz ze sterownikami ale gry nie działają na nim płynnie. Nawet unreal tournament w rozdzielczości 800x600 strasznie klatkuje.

Próbowałem używać różnych instalek systemu Windows oraz sterowników.

Test programem  occt przebiega bezproblemowo, to samo z 3dmark 2001, memtest nie wykrywa błędów, crystal disco info oraz hdtune również. Problem zaczyna się w pcmark2002 bo tam następuje error przy teście "video performance -asf compeession low". Drugi błąd wyskakuje w soft Sandra konkretnie podczas testu "procesor arithmetic". Zauważyłem jeszcze że programy diagnostyczne typu Everest czy occt widzą delikatny overclocking (1411mhz przy fsb 134.4) mimo iż w biosie ustawione jest 133. Próbowałem podmieniać kartę graficzną, ramy, zasilacz, napędy CD oraz dysk i dalej bez skutku

 

Mój komputer to:

Pentium 3s 1400

Płyta abit st6 (najnowszy bios 9p)

2x128ram 133mhz cl3

Zasilacz cheiftek 400w

HDD 80gb ata oraz 120gb sdd

GeForce 4 mx4000

 

Brakuje mi już pomysłów co dalej więc każda rada jest dla mnie na wagę złota

 

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.