x-kom hosting

WHEA logger 18 - randomowe restarty Windows 10

obserwacja
utworzono
utworzono (edytowane)

[Błąd WHEA LOGGER 18]

Czy ktoś przerabiał temat ?

Miałem kilka restartow w ciągu dwóch tygodni. Sprawdzałem pamięci, procek occt i gpu furmarkiem, bios aktualizowany.

Temperatury w grach przyzwoite tzn. karta max 65, procek 55

Z resztą procek wymieniłem na 5600x i zarówno na 3600x i na tym wywala. Oba procki pięknie przeszły test w OCCT.

Wywala mnie tylko gdy zminimalizuje grę, włączę np. Youtube. Nie stało się to nigdy w momencie jak tylko przegląda internet lub tylko gram. Ja tak całe lata robiłem że na chwilę minimalizowałem grę do paska by szybko wrócić. 

Ktoś ma jakiś pomysł? Nie oczekuję cudów, być może ktoś miał podobnie. 

Hardware(6600xt, 5600x, B450 MSI gaming plus max, 32 GB 3600mhz, PSU supremo gold 650w) - Podzespoły nie były podkręcane w żaden sposób.

Wiele znaków na niebie i na ziemii wskazywało RAM bo jakoś w połowie Grudnia kupiłem dwie kości 8GB i błąd pojawił się pierwszy raz 25 grudnia i łącznie kilka razy ale wymieniłem je w zeszły poniedziałek na Kingston Fury 2x16 no i dzisiaj "randomowo" znowu bęc, zminimalizowałem na pasek zadań Skyrim, wszedłem na kilka okien przeglądarki i czarny ekran po czym od razu restart.

Podgląd zdarzeń wyrzuca takie komunikaty.  
W rubryce "identyfikator kontrolera APIC procesora wstąpiły też cyfry 2,9,10

Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.

Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora

Źródło błędu: Machine Check Exception

Typ błędu: Cache Hierarchy Error

Identyfikator kontrolera APIC procesora: 8

leelareso
komentarz
komentarz

Wygląda to na problemy z napięciami. Zwracałeś uwagę na napięcia podczas testów na linii 12v?. Jak masz multimetr to odpal test obciążeniowy wszystkiego w occt i sprawdź na molexie linie 12v. Jak nie masz lub nie potrafisz to wrzuć screena z napięciami podczas tego testu.

Ram testowałeś czym?

Pokaż najpierw screen z programu crystal disc info.

obserwacja
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso ok. czyli chyba oddać na serwis, w okolicy mam dwóch pewniaków bo ja się na pewno nie podołam takich robót. To ogólnie oznacza problem z płytą ? Ma równe cztery lata.

Ram testowałem w OCCT, ten nowy Kingstona. Wcześniej stare kości na memtest i wszystko wypadło ok.  Tak jak pisałem, kości nowe mam tydzień i też błąd...raz.
Test occt napięcia to ten "power" ? zapuściłem go.

image.thumb.png.65018ffac20ca1eae84de103dc1063b3.png 

leelareso
komentarz
komentarz

Zawsze możesz pożyczyć od kogoś zasilacz i na nim sprawdzić, pokaż też te screeny z programu crystal disc info i nie nie oznacza to problemu z płytą.

I patrzyłeś na te napięcia w programie occt podczas testu obciążeniowego?

obserwacja
komentarz
komentarz

@leelareso Nie za bardzo wiem na co patrzeć przy tych napięciach. 
Ten crystal disc info też mi nic nie mówi.

 

dyski.png

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.png.097a5de3d8d1ab8778169f68689bc351.png Ile te napięcia mają podczas nic nie robienie i po tym jak klikniesz test power w OCCT

obserwacja
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso

Chodzi o to że mogą następować skoki co może wygenerować np. freeze i restart ? Generalnie robiłem to kilka razy i te cyfry wahają się maksymalnie 1-2 po przecinku np. 5,0-5,1 12,0-12,2

Screen Shot 01-07-24 at 05.11 PM.PNG

leelareso
komentarz
komentarz

nic złego nie widać. Próbowałeś resetować bios? Nic nie kręciłeś itd?

Możesz najpierw bios zaktualizować do płyty głównej jak jeszcze tego nie robiłeś, jak to nie pomoże to możesz spróbować ustawić offset napięcia procesora na dodatni + 0.02v

możesz też jako pierwsze spróbować wyłączyć opcję C-States w biosie

obserwacja
komentarz
komentarz

@leelareso Właśnie że BIOS - MSI jest nowy. Stanie się coś jak przywrócę jakiś starszy ? Chyba nie. Popróbuję coś. Dzięki za pomoc.

leelareso
komentarz
komentarz

Nie przywracaj starszego.

  • 2 tygodnie później...
obserwacja
komentarz
komentarz

Update. No chyba jest ok.

Jedyne co zrobiłem to wprowadziłem Ryzena 5 5600x w tryb eco w ryzen master od tego czasu nic. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.