x-kom hosting

Entering sleep mode

nygusek_1980
utworzono
utworzono

Witam

Po kilku minutach od włączenia komputera gaśnie mi monitor wyświetlając komunikat "entering sleep mode", wyłączam w tym momencie kabel od zasilania monitora , po włączeniu mam input video.

Restart komputera, i wszystko wraca do normy, widzę ekran logowania i znów gaśnie , i tak po każdym restarcie, dopiero po dłuższym odcięciu zasilania i ponownym włączeniu widzę obraz dłuższą chwile.

W tym momencie moim zdaniem są tylko trzy możliwości:

monitor, karta graficzna lub przewody.

Błąd na pewno nie tkwi w ustawieniach, ponieważ przejrzałem wszystkie opcje w windows-ie i w samych ustawieniach karty i nie ma tam opcji usypiania monitora , poza tym monitor gaśnie po różnym czasie.

Podłączałem komputer pod inny monitor - ten sam efekt - to wy wykluczało wadę monitora.

Wymieniłem przewód łączący monitor z kartą - to samo - podłączyłem po DVI - to samo.

Mam zainstalowany direct 9.0c , w opisie mojej karty jest napisane obsługa 9.0 czy to może być przyczyną ? czy naprawdę karta wymaga wymiany ? .

Co z tym zrobić ? pomóżcie.

Procesor: AMD Athlon 3000, taktowanie ustawione na 2100.

Płyta: Asus A7V600X VIA KT600

RAM:Kigston 512 MB

HD:Seagate Barracuda 40GB

Grafika: GeForce FX5500 FX 128MB

zasilacz: Enlight 350W

monitor: Philips 170b LCD 17"

christopherus
komentarz
komentarz

Twoja karta nie wymaga wymiany gdyż mam dokładnie ta samą kartę graficzną co Ty i dokładnie tego samego directx, więc nie masz sie czym przejmować. Jak na moje to możesz mieć pokręcone ustawienia w biosie, zmień je na ustawienia fabryczne, jeśli to nie pomoże to napisz.

Pozdrowienia

nygusek_1980
komentarz
komentarz

Przywróciłem ustawienia biosu do default-u, nadal to samo :)

christopherus
komentarz
komentarz

No to zagadkowa sytuacja:)ale razem poradzimy sobie:)mam do Ciebie pytanie, czy korzystasz z windowsa 98? Poza tym sprawdź w panelu sterowania -> opcje zasilania czy nie masz włączonej hibernacji systemu.

Jeśli pomogłem, kliknij "Pomógł"[/b]

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien, ale 98 chyba nie posiadał funkcji hibernacji systemu.

  • 4 tygodnie później...
nygusek_1980
komentarz
komentarz

Siemano

Używam XP, i znalazłem wreszcie przyczyne :)

Zdażało się czasami że przy włączaniu komputera bios wydawał 4 dzwięki jeden długi i trzy krótkie.

Sprawdziłem u wójka googla , i BINGO, "błąd zegara systemowego" - przestawiłem ten zegarek na mniejszą częstotliwość i działa:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.