x-kom hosting

[10k PLN] Proza życia, komputer do gier

KoSsowski
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Powolutku będę się przymierzał do wymiany mojego dziadka (składany tutaj dobre 10 lat temu :D), który dzielnie służył w tym okresie. Komputer będzie używany głównie do grania (najbardziej obciążające zadanie). Budżet obejmuje samą skrzynkę i może być elastyczny (tj. jeśli będzie warto to dopłata 1-2 tyś nie jest problemem). W dobie obecnych podzespołów moja wiedza na temat jest ograniczona głównie w aspekcie opłacalności danych podzespołów. Z starego komputera jedyne co jest użyteczne to peryferia pokroju klawiatury i myszki (zastanawiam się jeszcze czy Corsair Carbide 500R na dzisiejsze standardy by wystarczyła). Przyjmijmy jednak, że dla większego poczucia estetyki chciałbym NOWĄ OBUDOWĘ. Dodatkowo nie wliczając w cenę tych 10 tyś PLN poprosiłbym o dobranie monitora do ww. zastosowań (do tej pory używałem 23' 60Hz więc każdy inny pewnie będzie rewolucją :banan:). Wiem, że jesteśmy w czasie kiedy zaraz będą nacierać RTX 4000 w wersji SUPER, więc myślę że do końca miesiąca mógłbym użyć mojego GTX 1060 zostawiając budżet na kupno karty pod koniec miesiąca. W najgorszym wypadku mógłbym się wstrzymać z zakupem całego zestawu do początku lutego (aczkolwiek mam 2 miesiące urlopu aktualnie i fajnie by było trochę go zmarnować do pogrania w coś :cfaniak:). Zastanawiałem się nad zakupem używanego RTX 3090 w wersji AORUS do tego zestawu, ale właśnie tutaj wchodzi wątek opłacalności względem serii RTX 4000. Reasumując jedyne na razie co bym chciał to ww. obudowa chyba, że macie coś lepszego do zaproponowania ;)

 

PS: Jak widać, nie mam w manii częstej wymiany podzespołów na najnowsze aktualnie dostępne i komputer raczej będzie służyć kilka lat.

PS2: Fajnie jakby miał możliwość zabawy w OC :evil:

PS3: Na razie 1 dysk m2 2tb wystarczy z uwagi na szybkie łącze 1Gbit/s

Pozdrawiam :piwko:

Galaxy1993
komentarz
komentarz

Ciekawe co będzie SUPER cena czy pare % wydajności

dexxone92
komentarz
komentarz

Hej, w zestawie topowy procesor do gier 

 

https://proline.pl/koszyk/b3386191

  • Dziękuję 1
KoSsowski
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytanie jak się ma ten Radeon do swojego odpowiednika od Nvidia, który oferuje DLSS, FG. Technologia która raczej będzie rozwijana i tym bardziej Nvidia na razie wygrywa z swoim DLSS względem FSR.

 

Jeszcze chciałbym dodać, że w tym budżecie raczej skupiam się na rozdzielczościach 2,5K.

 

Dodatkowo po chwili zastanowienia najlepiej nie wliczać obudowy do kosztu zestawu bo to bardziej moja "fanaberia" i wybór raczej padnie ostatecznie na TĄ OBUDOWĘ:rotfl:

KillaHill
komentarz
komentarz
17 godzin temu, KoSsowski napisał:

Pytanie jak się ma ten Radeon do swojego odpowiednika od Nvidia, który oferuje DLSS, FG. Technologia która raczej będzie rozwijana i tym bardziej Nvidia na razie wygrywa z swoim DLSS względem FSR.

DLSS jest lepsze, ale to też nie jest jakiś game changer względem FSR, bo FSR też daje przecież radę. 

 

17 godzin temu, KoSsowski napisał:

wybór raczej padnie ostatecznie na TĄ OBUDOWĘ

Buda fajna ale ją trzeba dopakować mocno wentylami 140 i radiatorami 420. Pod normalny sprzęt ona będzie w środku wręcz pusta. 

Za dychę masz https://proline.pl/koszyk/13a70c1f - kwestia co pokażą Supery

Zasilacz masz obecnie w promo 64 zł taniej https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-2024

 

  • Dobra wypowiedź 1
KoSsowski
komentarz
komentarz

@KillaHill  I taki zestaw z RTX 4080 bardzo mi sie podoba :puchar: Finalnie poczekam na pierwsze testy kart SUPER, tym bardziej ze znajomy podrzuci mi na przeczekanie GTX 1080 Ti. Pytanie jeszcze mam o monitor, powiedzmy do kwoty 2 tys co jest warte polecenia? I czy przy takiej konfiguracji warto pokusić się i dopłacić do monitora 4K? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Brałbym 4K 28 cali, bo nawet jak na 28 calach zejdziesz do 1440p to i tak masz igłe. Po środku można jeszcze rozważać 34 cale UWQHD 21:9

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.