x-kom hosting

Amplituner nie działa przy podłączaniu drugiego monitora

Remek32
utworzono
utworzono

Główny monitor: LG27GL650F

Drugi monitor: Samsung C24F390FHU

Amplituner: Harman Kardon AVR160

Karta graficzna: Gigabyte GeForce Nvidia RTX4060Ti

 

Witam, posiadam taki problem, gdy chcę podłączyć amplituner do mojego PC przez kabel HDMI i są podpięte w tym samym czasie oba monitory to pokazuje mi w ustawieniach dźwięku, że amplituner jest odłączony od komputera i dźwięk obsługuje mój monitor z samsunga chociaż nie posiada on wbudowanych głośników. Problem ustępuje gdy odłącze drugi monitor, wtedy nagle komputer uznaje, że amplituner jest jednak podłączony i wszystko działa. Próbowałem wyłączać drugi monitor w menedżerze urządzeń i w ustawieniach dźwięku jednak nadal komputer wykrywał amplituner jako odpięty. Również wydaje mi się to dziwne, że amplituner jest wykrywany jako monitor.

menurz.png

dzwiek.png

leelareso
komentarz
komentarz

No a jak ma nie wykrywać go jako monitor skoro podłączasz go do gpu/płyty głównej.

Wyjaśnij mi co dokładnie chcesz osiągnąć.

Remek32
komentarz
komentarz

@leelareso Z tym, że wykrywa go jako monitor to myślałem ze to jakiś błąd ale to z mojej niewiedzy. Problem tkwi w tym, że mój drugi monitor koliduje z amplitunerem i gdy mam podlaczony drugi monitor i amplituner w tym samym czasie to pokazuje mi tak jakby moj amplituner był nie podłączony do komputera, przez co nie mogę wybrać go jako urzadzenie do odtwarzania dźwięku.

leelareso
komentarz
komentarz

próbowałeś podpiąć ten drugi monitor przez kabel DP? Sprawdzałeś opcje konfiguracji wielu monitorów w panelu nvidia jak i dźwięk cyfrowy obraz.png.20c5063db1f8445b80160afb707da777.png

Remek32
komentarz
komentarz

Nic niestety nie pomogło nie wykrywa mi amplitunera gdy jest podłączony monitor z czego nie mogę ustawić go jako urządzenie audio. Załączam screeny z konfiguracji cyfrowej

monitor.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.