x-kom hosting

Problem z instalacja wentylatorów obudowy

Galaxy1993
utworzono
utworzono

Witam Jak dokładnie podpiąc Wentylatory Be quiet Light Wings ARGB gdzie podpiąć ten kabel 4 pinowy PWM

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaka płyta główna? Chodzi ci o sam kabel od zasilania wentylatorów czy o kabel ARGB? Kabel od zasilania 4pinowy to wpinasz w miejsce na płycie głównej z oznaczeniem SYS fan albo jak masz HUB w obudowie to możesz do niego, zazwyczaj jest z po drugiej stronie obudowy,

Galaxy1993
komentarz
komentarz

Obudowa MSI Mag Forge 100M mam Huba ale od Wersji RGB podpiolem Huba co był w 3 paku z wentylatorami i sie zastanawiałem gdzie ten zasilający podpiac czy własnie SYS fan czy ten od pompy AiO:D:D

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyżej się pomyliłem i poprawiłem, chodziło mi o płytę główną, bo jak nie posiada argb tylko np rgb to lipa będzie. Zasilanie samych wentylatorów możesz podpiąć pod sysfan (tylko nie przesadzaj z ilością wentylatorów gdy hub nie ma własnego zasilania np z molexa) a argb pod specjalne złącze na płycie głównej

Galaxy1993
komentarz
komentarz

MSI B650 Tomahawk

leelareso
komentarz
komentarz

  wg manuala tutaj w tych miejscach jest złącze ARGB

obraz.png

Galaxy1993
komentarz
komentarz

Czyli kabel zasilający wpinam w SYS Fan tak?

 

leelareso
komentarz
komentarz

jak wygląda w ten sposób obraz.png.012b9391098516e06fd3d75b2d511cbd.png to tak

Galaxy1993
komentarz
komentarz

Ok dzięki wielkie jeszcze potem dokupie 2 na góre

leelareso
komentarz
komentarz

Tylko jak pisałem wyżej gdy hub nie ma własnego złącza zasilania typu molex to nie przeciążaj go. 4-5 wiatraków to może być np już dla jednego gniazda za dużo to lepiej je bezpośrednio pod płytę podepnij.

Galaxy1993
komentarz
komentarz

Hub jest podpięty pod zasilacz przez SATA

leelareso
komentarz
komentarz

to git =)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.