x-kom hosting

Błąd w grze po zmiane dostawcy "Your game session is already locked to a different Ip." UPC/Play

Witek777
utworzono
utworzono

Hej. Mam nadzieję, że to dobre miejsce do zadania tego pytania.

+ przejrzałem ten link, który dołączam na samym dole posta dla porządku, ale to raczej mnie nie dotyczy, bo moje pytanie jest bardzo ogólne i sam próbuje na nie odpowiedzieć, ale specem nie jestem i chciałbym poznać opinie kogoś bardziej ogarniętego w temacie. :-)

 

Korzystam z Internetu na kablu.

 

Po połączeniu się dwóch dużych dostawców Internetu w pewnej grze online czasami, gdy wyrzuci mnie z serwera i chcę zalogować się ponownie (nie dzieje się to w trakcie gry, tylko po ponownym logowaniu, po przekroczeniu pewnego okresu czasu, po którym wyrzuca z serwera, będąc afk) pojawia się następujący komunikat i muszę wpisać dane logowania na nowo. Oto komunikat:

 

Your game session is already locked to a different Ip. Please log in again.

 

Treść komunikatu jest mi zrozumiała, natomiast parę miesięcy temu, gdy moim dostawcą było UPC problem mnie nie dotyczył, i to przez bardzo długi okres czasu. Wtedy jak i obecnie mam zmienne IP. W innym miejscu zamieszkania, z jeszcze innym dostawcą Internetu, również przez długi okres czasu, również zmienne IP problem mnie nie dotyczył. I tak się zastanawiam o co tutaj chodzi? Czy możliwe jest, że Play (UPC) bardzo często zmienia adres IP? Kojarzy mi się to z Internetem mobilnym, takim na paluch. Tam również mnie to spotkało. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Nie jest to duży problem, trochę upierdliwie i zastanawiające. Z góry dziękuję. :-)

 

Myślałem, że to działa tak:

 

Jednym z rodzajów IP jest dynamiczne IP. Polega ono na tym, że przy każdym połączeniu z siecią internetową, system przydziela nowy adres z puli dostępnych.

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Co to za gra? Np w orange też mam dynamiczne ip i nic złego się nie dzieje. Istnieje mikroskopijna szansa gdzie gra korzysta z ip i np ktoś ma identyczne i robią się takie cuda np kiedyś w cs 1.6 miałem bana na serwer choć nigdy na nim jeszcze nawet nie grałem ;D

  • 4 tygodnie później...
ekson_
komentarz
komentarz

Poproś UPC o wyłączenie IPV6 i dali tobie IPV4.
Wszystko powinno latać. Mi np. czasem wywalało grająć nawet w LOL'a czy COD. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.