x-kom hosting

Nowy komputer włącza się, ale nie wyświetla obrazu.

Michał02
utworzono
utworzono

Skręciłem nowy komputer, po podłączeniu do gniazdka wszystko w PC się włącza - chodzą wszystkie chłodzenia, LEDy itp. Po podłączeniu do monitora nie wyświetla się żaden obraz oraz świeci się dioda diagnostyczna CPU. Brak obrazu jest na pewno z winy komputera - sprawdzałem na dwóch monitorach regularnie używanych i sprawnych oraz dwóch kablach HDMI i niezależnie czy kabel podpięty pod GPU czy zintegrowaną grafikę efekt był ten sam. 

 

Próbowałem odpinać RAM w różnych kombinacjach, kartę graficzną, lekko poluzować chłodzenie CPU, wymieniłem kabel i gniazdo od procesora w zasilaczu. Reset CMOS też nie pomógł.

 

Specyfikacja PC:

CPU: AMD Ryzen 9 7900 BOX

GPU: Gigabyte GeForce RTX 4070

Płyta główna: Gigabyte B650 GAMING X AX

RAM:G.Skill Ripjaws S5 32GB [2x16GB 5200MHz DDR5 CL36 DIMM]

Dysk: Kingston Fury Renegade M.2 Pci-e 4.0 NVMe 2TB

Zasilacz: MSI MAG A750GL PCIE5

Obudowa: ENDORFY Signum 300 ARGB

Cooler: AMD Wraith Prism LED(dołączony do CPU)

 

Podejrzewam że problemem są mimo wszystko kości RAM. Nie doczytałem że kupione przeze mnie kości nie są wspierane przez płytę główną. Na forach pod podobnymi tematami chyba główną i najczęściej skuteczną diagnozą były kości RAM. Podobno na procesorach Ryzen zdarza się brak kompatybilności z RAMem i myślę że jest to możliwe w moim przypadku. Samego procesora nie wyjmowałem ale jestem pewny że jest zamontowany dobrze.

 

Za wszystkie odpowiedzi i pomoc z góry dziękuję.

leelareso
komentarz
komentarz

Tak może to być ramu. Masz na płycie diody ez debug albo może speaker podłączony?

Michał02
komentarz
komentarz

@leelareso nie mam ani speakera ani diody ez debug

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.