x-kom hosting

HD 5770 na 350W

Adampoland
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałbym się spytać czy karta graficzna HD 5770 będzie w miarę stabilnie chodziła na chińskim zasilaczu.

Na początku uprzedzam że zmiana zasilacza nie wchodzi w grę. 

Mój zasilacz to jakiś chiński Ibox .

Załączam tabelkę.

image.png.ade561a61a6e68ee2f571a7915a20feb.png

Adampoland
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska ale czy bedzie działać?

Edit: Jest adapter 2 molex na 6pin!!

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten zasilacz będzie jej dawał niestabilne napięcia aż w końcu ją wykończy.

Tak przy okazji znalazłam, że 

Zalecana moc zasilacza 450 W
Adampoland
komentarz
komentarz

@Niebieska zasilacz już chodził przez wiele lat na płycie bez karty, potem dołożyłem gtx 650 który nie miał problemów. Ale gtx 650 wkładam do innego zestawu a chciałem mieć coś podobnego . A chciałem się dowiedziec czy karta po prostu bedzie chodzić, może się wykończyć bo to i tak stara karta za 3 dychy. Płyty też nie szkoda , nabyłem za darmo.

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie będzie bo masz za słaby zasilacz.

Adampoland
komentarz
komentarz

@Niebieska Rekomendowany zasilacz to 300W, karta została wydana w okresie kiedy procesory brały mało prądu, jak i płyty. Po obliczeniach wyszlo mi że cały komputer będzie zarł maksymalnie 280 wat !

Niebieska
komentarz
komentarz

Tylko, że ten zasilacz ma 350W tylko na naklejce. 

Adampoland
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska A tabelkę umiesz czytać?  Tak mi wyszło po obliczeniach zasilacz ledwo wystarczy ale chodzić będzieimage.png.c81ad4a668d664c7c6a6c3271da23023.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Bird Popcorn GIF

  • Haha 1
  • Co? 1
  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
Adampoland
komentarz
komentarz

@rafalluz @leelareso @anioł2009 @Sławomir @Niebieska Nabyłem zasilacz chieftec 350W za darmo, ten już ma o więcej amper na linii 12V. Karta chodzi i to na molexach, pozdrawiam.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Chieftec miał kiedyś bardzo przyzwoite zasilacze więc jeśli nie jest wyeksploatowany to powinno być ok z zasilaniem.  Kilkanaście lat temu Chieftec sprzedawał obudowy w zestawie z zasilaczem. Jaki jest CPU w tym zestawie?

Adampoland
komentarz
komentarz

@toska78 no to jest zasilacz jeśli się nie mylę z 2014 roku jak nie wczesniej. PC customowy, lga 775 procesor xeon x3330(odpowiednik q9400), 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

No ja też mam aktualnie zasilacz kupowany jako używka w 2014r więc jeśli jest w dobrym stanie to powinien być wystarczający. Pamiętam że w 2007r nabyłem obudowę Chiefteca (którą użytkuję do dzisiaj) w zestawie z zasilaczem 350W ale na fakturze był już Amacrox 500W z uwagi na 8800 GTS-a 320 MB, więc Chiefteca 350W dostałem niejako w gratisie do obudowy.

  • Super 1
rafalluz
komentarz
komentarz

@Adampoland O tym rozwiązaniu akurat też zostało napisane w podlinkowanym FAQ

Pod Q2.

leelareso
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Adampoland napisał:

Karta chodzi i to na molexach

Do czasu:E

toska78
komentarz
komentarz

@leelareso Autor dostał pewnie model bez złącza zasilania PCI-Express (6 lub 6+2pin). Zapewne coś z serii GPS lub GPA.

Pentium320
komentarz
komentarz

Ciężko by miał, praktycznie wszystkie zasilacze z tego okresu tego typu wtyczki dostawały dopiero przy modelach 400-450W (chyba, że wyroby zasilaczopodobne, wtedy nie było wcale :E )

 

Jak już ma i dostał go za darmo, to niech używa skoro działa. Chieftec lepszy niż IBOX, nawet jeśli padnie to ryzyko pożaru niewielkie, no i do pełnoletniego komputera kupować nowy zasilacz, który zdwukrotni jego wartość, ekhm.

Można się jedynie obawiać demonizowanej przejściówki na PCI-E, z drugiej strony przy takim HD5770 prąd jaki będzie tamtędy przepływał nie będzie o dużym natężeniu i nie przekroczymy teoretycznego limitu jakie to złącze (a raczej przewody) mogą dostarczyć, problemem bardziej jest niska jakość tych przejściówek które potrafią same z siebie się rozlecieć w wyższych temperaturach robiąc zwarcie.

 

11 godzin temu, toska78 napisał:

Pamiętam że w 2007r nabyłem obudowę Chiefteca (którą użytkuję do dzisiaj) w zestawie z zasilaczem 350W ale na fakturze był już Amacrox 500W z uwagi na 8800 GTS-a 320 MB, więc Chiefteca 350W dostałem niejako w gratisie do obudowy.

Piąteczka, z 13-14 lat temu albo i lepiej kupiłem Enlighta 350W (OEM Chiefteca) z allegro za 15zł :E, który z 10 lat dzielnie zasilał retrówkę z P4 3.0GHz i GF 7800 GS na AGP (Tracer 4Life poległ :E swoją drogą, fajne czasy gdy dodatkowe zasilanie było z molexa  https://imgur.com/a/bTHJ4C4 ). Niestety "szlag" go trafił, jak komputer stał na uczelni, musiało pójść jakieś przepięcie, bo popaliło nam wszelkie routery/switche czy monitor w tym samym czasie, choć sam pecet poza zasilaczem żyje.

rafalluz
komentarz
komentarz

Jest jeszcze kwestia wieku i stanu kondensatorów w tym Chieftecu. Choć pewnie i tak lepiej niż iBox.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.