x-kom hosting

Wymiana dysku?

Baldini
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam problem ( a w zasadzie to mój wujek) z lapkiem Lenovo G580 20150, i3 3120, oryginalnie Win8, teraz Win10.

Od dłuższego czasu strasznie zamula przy włączaniu, uruchamianiu programów lub buszowaniu po necie. Lapek wykorzystywany jest tylko do netu oraz gromadzenia i oglądania zdjęć. Wszelkie czynności potrafią mu zajmować nawet kilka minut. Ostatnio wymieniłem mu RAM z 4Gb na 2x4Gb, trochę mu to pomogło, ale nadal uruchamianie programów trochę zamula.

 

Zrobiłem mu testy na HDTune i Crystalinfo i wykazało ostrzeżenia.

Co dalej z tym fantem zrobić?

Myślę nad wymianą dysku na nowy - i tutaj pojawia się problem, bo nie wiem jaki kupić. Z neta mi wyszło, że powinien się nadać Crucial 1TB MX500 pod Sata.

Potrzebny mi będzie także dysk do zrobienia kopii zapasowej obecnych zdjęć i tych przyszłych. I tutaj też mam zagwozdkę, czy kupić WD Blue 2TB z CMR + jakąś skrzynkę na niego, czy się nie bawić i kupić jakiś gotowy przenośny dysk pod USB (biorę pod uwagę WD Elements Portable 2TB lub Toshiba Canvio Advance 2TB).

 

A może odpuścić już sobie tego 8 latka i zakupić coś nowego na jakimś i5 serii 12?

IMG20240105173613.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk będzie powoli umierał, ma błędy przy parametrze C5 a to nie oznacza nic dobrego. 

  • Dobra wypowiedź 1
Baldini
komentarz
komentarz

No niestety, tego się spodziewałem.

Tylko teraz co dalej. Mam pomysły jak wyżej, tylko nie wiem, czy dobrze kombinuję.

Najpierw chcę kupić dysk zewnętrzny, zrobić kopię zdjęć i potrzebnych plików. Dopiero następnym krokiem będzie kombinowanie przy dysku w lapku.

Niebieska
komentarz
komentarz

Co do dysku zewnętrznego to ja mam gotowy dysk Toshibę tylko w wersji 1TB i jestem z niego bardzo zadowolona :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.