x-kom hosting

AIDA64 - Hardware Failure detected test stopped

Wojtekk
utworzono
utworzono

Cześć,

podczas stres testu w programie Aida64 dzieją się dziwne rzeczy - kiedy testuję CPU i FPU to test przebiega pomyślnie, natomiast kiedy do tego dołożę Cache to mija około 1-2 minut i test się sam wyłącza z komunikatem "Hardware Failure detected test stopped". Tak samo jest w przypadku kiedy testuje sam RAM. Co może być tego przyczyną? Jak to rozwiązać? Próbowałem też podmienić kości pamięci slotami, ale nic to nie pomogło.

 

Płyta główna: MSI B450 Gaming Plus MAX

Procesor: Ryzen 5 2600

Chłodzenie: Endorfy Fera 5 Dual Fans

Pamięć RAM: Kingstone Fury Beast 2x16GB 3733MHz

Karta graficzna: MSI GeForce 3060 Venrus 2X OC 12GB

Zasilacz: OCZ 600W

 

Na procesorze włączony tryb Game Boost oraz na pamięci RAM profil XMP.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Raz, jest to ryzen i to 5 2600 i jak ci się dobry trafi to uciąga 3600mhz + masz te kości jeszcze w wersji 16gb

Dwa. wyłącz te głupie gameboosty (najlepiej zresetuj bios) i ustaw tylko xmp i przetestuj ram Albo memtestem. A jak dalej będą błędy to zrób to samo ale bez xmp. CPU możesz przetestować programem OCCT

 

obraz.png

Wojtekk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok dzięki za podpowiedź. Generalnie mam zamiar zamówić w styczniu lub lutym Ryzena 5 5600. Czy on nie będzie miał problemu z takimi kościami? Czy lepiej odżałować kasę i postawić na Ryzen 7 5700X?

 

A Game Boost czemu wyłączać? Ryzen ma wtedy 3,85GHz taktowania, a nie tylko 3,4.

leelareso
komentarz
komentarz

Ten procesor sam się boostuje do 3,9 bez grzebania w biosie, więc nie wiem o ty mówisz trochę, te duże guziczki Z napisem boost to zazwyczaj podbijają MHz o 100/200 na 1 rdzeniu

Wojtekk
komentarz
komentarz

On na tym Game Boost z BIOS działa cały czas na 3,85GHz, a bez tego sam się boostuje do 3,85 tak jak mówisz kiedy mu trzeba.

leelareso
komentarz
komentarz

A po co żyłować procka?

Wojtekk
komentarz
komentarz

Dla FPS'ów np. w CS2.

 

Zmieniłem taktowanie na 3533MHz na kościach i jest test stabilny. W takim razie procek ogranicza ramy na to wygląda. Zamówię 5 5600 i powinno być OK.

  • 2 tygodnie później...
Wojtekk
komentarz
komentarz

Procesor wymieniony na Ryzen 5 5600 i odpalony profil XMP na 3733MHz i wszystko jest OK. 2600 blokował już taktowanie nowych kości na pełnym obciążeniu, chociaż to dziwne, że jak grałem w gierki to nie wywalało BSOD.

 

Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.