x-kom hosting

Aktualizacja vbios GPU 5600XT msi gaming x

Xanate
utworzono
utworzono

Witam, postanowiłem zaktualizowac bios w mojej karcie graficznej 5600xt gaming x msi. Chciałem to zrobić programem msi live update 6. Skorzystałem z tego poradnika 

. Pobrało nowy bios kliknąłąłem strzałkę i zainstaluj. Komputer wyłączył obraz lecz jest ciągle włączony i nie daje żadnego obrazu. Trwa to już 4 godziny. Co zrobić w tej sytuacji?

Xanate
komentarz
komentarz

W końcu wyłączyłem komputer i teraz po włączeniu nie daje obrazu. Wyjąłem rxa i włożyłem na pewno sprawnego gtxa 1060 i też nie daje obrazu. Co się porobiło i co teraz zrobić?

leelareso
komentarz
komentarz

nie zaktualizowałeś przypadkiem też np biosu do płyty głównej? + bezpieczniej robić to manualnie niż przez takie autoupdatery bo potem też mogą takie kwiatki się dziać.

Ogólnie speaker daje jakieś dźwięki albo masz diody ezdebug sygnalizujące w czym problem? Twój procek posiada zintegrowany układ graficzny by zobaczyć czy na nim wstanie?

Xanate
komentarz
komentarz

@leelareso Sprawdzałem GPU na drugim PC i wszystko działa. Wydaje mi się na 99% że był to bios do GPU a nie do płyty głównej. Diody na płycie przy włączaniu nie świecą, jedynie od CPU przez jakieś 4 sekundy a potem gaśnie. Przekładałem do mojego pc również inny dysk ssd i nie pomogło więc wygląda na to że faktycznie uwaliłem płytę główną. Mam ryzena 3100 więc integry nie ma. Speaker nie daje żadnego dźwięku. Mam na płycie jeszcze z tyłu przycisk Flash bios, jest sens go spróbować wcisnąć podczas pracy pc?

leelareso
komentarz
komentarz

On służy do aktualizacji biosu z wyjętymi wszystkimi podzespołami

Xanate
komentarz
komentarz

Czyli już nic nie zrobię z tą płytą?  Chyba też nie opłaca się jej naprawiać jak za 200-250 można kupić używkę.

leelareso
komentarz
komentarz

Tylko dalej nie wiemy co się stało dokładnie i dlaczego, możesz spróbować go odłaczyć od prądu, wyjmij baterię na 20 min i zobacz czy wstanie, możesz też spróbować na 1 kości ram w różnych slotach (sprawdź obie)

Xanate
komentarz
komentarz

Wyjecie bateri w pewnym stopniu pomogło. Płyta startuje, można wejść w bios ale gdy komputer próbuje odpalić Windowsa, pojawią się blue screen z informacją że urządzenie napotkało problem i się zresetuje i potem czarny ekran non stop. Spróbuję teraz jeszcze raz podmienić dysk na inny.

leelareso
komentarz
komentarz

Z tymi ramami też próbowaleś?

 

Xanate
komentarz
komentarz

Chyba jest wina ramu ale jeszcze takich cudów nie widziałem. Wziąłem 2 kości ram z drugiego pc i odpala bez problemu za każdym razem wszystkie sloty w płycie działają. Co najlepsze ten niby uszkodzony ram działa bez problemu w tym drugim czyli brata PC. Teraz włożyłem moj ten niby uszkodzony ram 1 kość w slot nr 2 i odpala, zmieniam kość na drugą odpala, daje 2 kości na raz i nie działa ( na innym ramie działa tak bez problemu) potem znowu daje jedną kość jak wcześniej i już znowu nie działa tylko płyta daje 3 sygnały i świeci się dram, zmieniam na drugą kość tą niby uszkodzoną i też piszczy i dram świeci.

 

adijedi
komentarz
komentarz

wejdź do biosa i sprawdź czy masz ustawiony profil xmp

Xanate
komentarz
komentarz

@adijedi @leelareso  Jest udało się!!!

Dziękuję wam bardzo za pomoc i cenne wskazówki wszedłem w bios i okazało się że moje kości ram które bazowo mają 3600mhz są ustawione na 2400mhz. Teraz wszystko działa poprawnie po zmianie na 3600. Czy to ma aż takie znaczenie? Nie powinien ten ram po prostu pracować wolniej ale działać?

leelareso
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Xanate napisał:

okazało się że moje kości ram które bazowo mają 3600mhz są ustawione na 2400mhz.

Kości nie mają bazowo tyle, tylko zawsze mniej i po to jest tryb xmp dzięki któremu odpalasz go i kości pracują z maksymalną wydajnością. Tryb xmp powinien pogorszyć sprawę a nie polepszyć. Weź sprawdź ten ram windowsowym narzędziem do diagnostykiobraz.png.a8cb4dd71d3e42e3a7e2fa87201b5b2a.png albo użyj programu memtest bootowalnego z pendrive.

Xanate
komentarz
komentarz

Windowsowy test bez żadnych błędów. Też mnie to dziwi że bez xmp nie działa a na xmp wszystko lux

leelareso
komentarz
komentarz

To jest właśnie mega turbo dziwne.....

adijedi
komentarz
komentarz

leelareso u siebie masz bez xmp - to dziwne, ja przy wyłączonym miałem niestabilną pracę pc.

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
1 minutę temu, adijedi napisał:

eelareso u siebie masz bez xmp - to dziwne,

co? mam włączone xmp co ty pierdololo?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.