x-kom hosting

Zakup karty graficznej.

Tyrciu
utworzono
utworzono

Cześć. Spory czas temu zakładałem podobny temat, aczkolwiek moja decyzja jeszcze nie została podjęta, lecz już teraz wypadałoby zmienić moje GPU. Aktualny zestaw jaki posiadam to:
MSI B-450M PRO-M2 MAX
R5 3600
2x8GB Ram 3200MHz HyperX
Radeon RX6500 XT
Dysk SSD Crucial MX500 
Zasilacz Vero L3 700W

Chciałbym wymienić aktualne GPU na jakieś nowsze i tutaj pojawia się moje pytanie. Gry w które głównie będę miał zamiar grać to jakieś fabularki pokroju Star Warsów, Ratchet Clanka, God of Wara, etc, ale też pewnie wpadną jakieś gierki online, typu GTA V (przyszłościowo zapatrywałbym się nawet na premierę GTA VI), czy jakiś Battlefield. Przeglądałem sobie karty do budżetu około 2 tysięcy złotych. Czy lepiej jest kupić jakiegoś RTXa 4060 patrząc pod kątem DLSS do różnych fabularek, czy może lepiej zainwestować w jakiegoś RX 6700 XT? i znalazłem tutaj też coś takiego: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-6800-gaming-oc-16-gb-14887957357?reco_id=ad596ee0-aaeb-11ee-955d-feca7187ca3c&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017#   warto zaufać w przypadku zmiany karty? Czy może jednak właśnie celować bardziej w te RTXy posiadające DLSS i czy może jeszcze się wstrzymać z kupnem karty do momentu wydania tych superek? uważacie, że ceny spadną?

Pentium320
komentarz
komentarz

W jakiej grasz rozdzielczości?

Tyrciu
komentarz
komentarz

Aktualnie 1080p, bo moja karta nie pozwala na więcej, ale z lepszą kartą spokojnie mógłbym grać w 1440p z moim monitorkiem.

adijedi
komentarz
komentarz

w takim razie jeśli celujesz w gry wykorzystujące dlss 3 i wyżej to poczekaj na serię rtx super, lub obniżki zwykłych po premierze

a przez ten czas to mógłbyś zająć się update biosu do serii ryzen 5000 i wymienić na 5600

 

Tyrciu
komentarz
komentarz

Raczej nie celowałbym w kupno tych rtx super, bo to będzie pewnie koszt 3000+, a bardziej skusiłbym się na obniżki cen tych zwyklaków. 
Co do wymiany na 5600 - szykuję się do wymiany i mniej więcej w połowie lutego będę to robił, lecz myślałem nad 7 5700x, czy to też będzie dobry wybór?

adijedi
komentarz
komentarz

@Tyrciu będzie dobry wybór :ok:

Tyrciu
komentarz
komentarz

Dobra, czyli jeszcze w kwestii GPU lepiej poczekać aż wyjdą te rtx super i spadną ceny zwykłych?

Ryzenek
komentarz
komentarz

Przeczekaj na wersję Super bo ja mam Rtx 4070 Trio Gaming z MSI

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.