x-kom hosting

Płyta główna pod domowy budżet NAS na Intelu

cezarg1410
utworzono
utworzono

Cześć!
Obecnie mam zasetupowany "NAS" na Dellu Wyse 5070. 

Niestety maszynka niewydala (używam jej też jako składowisko wszelkiej maści kontenerów przy programowaniu i nie tylko) i chciałbym złożyć jakiś budżet NAS na zwykłym PC.

 

Co już mam:

- Obudowa marki XKOM (https://www.x-kom.pl/p/697761-obudowa-do-komputera-x-kom-case-v21.html)

- Zasilacz Be-quiet TFX 300W 80 Gold Plus. Ewentualnie w szafie wala się jeszcze staruch Chieftec CFT-650-14CS, ale wydaje się, że ten Be-quite styknie

- 2x dyski 3.5 cala 8TB

- 2x dyski 2.5 cala 1TB

- Dysk Sata M.2

 

Do kupienia zostaje

- płyta głowna

- procek

- RAM

 

Założenia:

- części używane

- kwota maks na całość 1200 PLN

- Intel - zależy mi na QuickSyncu pod transkodowanie 

- praca 24/7 więc niski pobór prądu. Celuję w procesory w Intela 10 generacji - wiadomo 12 byłaby lepsza, ale to juz nie ten budżet. Prawodpodobnie i3 10100/10105.

- minimum 4 porty SATA - najlepiej 6

- fajnie by było gdyby były 4 sloty na RAM, ale to nie jest must have.

- na start będzie 32GB RAM, docelowo 64

 

Ram jest tani. Za okolice 300 PLN da się kupić 32GB spokojnie. Procek używany to będzie 300-400 PLN.  Zostaje jakieś 500-600 PLN na MoBo.

Czego oczekuję od płyty?

- MUST - 4 porty SATA (najlepiej 6)

- MUST - co najmniej jeden port M2 (nie musi być NVME)

- MUST - PCIE 3.0 x16 (4.0 nie pogardzę, ale to raczej poza zasięgiem)

- MUST - obsługa iGPU

- MUST?? - wsparcie RAID.

- NICE TO HAVE - 6 portów SATA, 4 sloty RAM

 

Czy jest ktoś mi w stanie polecić płytę pod takie zastosowania? :) Może ktoś miał podobny problem i ma na boku modele które by mi pasowały.

Wstępnie z tego co widzę, pasowałaby płyta ASUS TUF Gaming B460M-PLUS. Niestety dostępność tej płyty jest zerowa :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.