x-kom hosting

Proszę o pomoc z komputerem

Onesilverpl
utworzono
utworzono

Mam problem z moim złożonym PC sam go złożyłem i nie mam w nim jeszcze dysku ssd m2 zato mam dysk ssd na sata i nie mam jeszcze karty graficznej .

mam problem z tym że komputer nie działa w sensie działa tylko na sekundę świecą się wentylatory potem się wyłączają ale za to przycisk włączenia nie działa jak ktoś wie co to może być to proszę o komentarz czy coś źle podpiołem czy coś jest nie tak z komponentami: gigabite b550 ds3h, ryzen 5 5600 2x8gb RAM 3600hz DDR 4 endorfy spartan max argb zasilacz silentpc 750w

anioł2009
komentarz
komentarz
20 minut temu, Onesilverpl napisał:

w sensie działa tylko na sekundę świecą się wentylatory potem się wyłączają ale za to przycisk włączenia nie działa

Masło maślane napisałeś...Ciężko to zrozumieć.

 

Na początek upewnij się że właściwie podpiąłeś kabelki od przycisków budy i diód itp w tym gnieździe

 

Screenshot_1.png.79d76148c6c3b843d8d17e5d0c0824c3.png

leelareso
komentarz
komentarz

biosu nie trzeba było aktualizować do tego procka?

Ram umieszczony w slotach 2/4 licząc od strony cpu?

Speaker daje jakieś oznaki?

Onesilverpl
komentarz
komentarz

Nie podłączałem jeszcze komputera do monitora 

leelareso
komentarz
komentarz

do tego monitor nie potrzebny a mówiąc speaker to taki głośniczek który jest zazwyczaj dodawany razem w płytą główną.

By płyta komputer wstał powinieneś mieć wersję biosu F14 lub nowszą przy tym cpu na tej płycie.

Onesilverpl
komentarz
komentarz

I mam takie pytanko masz discorda żeby mi to wytłumaczyć pls michal@9669

Onesilverpl
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

8:05 jak powinna mniej więcej przebiegać aktualizacja biosu zależnie od płyty głównej. Jak nie czujesz się na siłach do odeślij płytę by wgrali ci nowszy, daj komuś kto się zna albo do serwisu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.