x-kom hosting

Lenovo g500 karta graficzna (kod 43)

szklanyy
utworzono
utworzono

Siema, na starym laptopie lenovo g500 ( spec. intel i5 3230M, 16gb ram, amd r5 m200 hd8500m seria) nie działa karta graficzna cały czas wyskakuje kod 43 system windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów.
image.thumb.png.7a1f6d783cb4266b5cea6e52f94d5fab.png

Co już próbowałem? 
- Wcześniej na laptopie był win10, ale ze lenovo nie wspiera juz 10 to przeinstalowalem system na win 8.1 i dalej nie działa.
- Sterowniki najpierw ze strony lenovo na wersję win 8.1 nie działały, następnie sterowniki ze strony amd i wtedy błąd znika aczkolwiek jak odpalam jakąkolwiek grę wyskakuje, że ,, nie jest zainstalowany zaden sterownik amd albo sterownik nie działa prawidłowo''.
- Gdzieś znalazłem, że trzeba pobrać sterowniki z laptopa g510 ze strony lenovo, próbowałem nie działa.
- Takie coś również próbowałem.

Macie jakieś pomysły? Przekopałem caly internet i nie znalazłem zadnego działającego rozwiązania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Anawa
komentarz
komentarz

Jaka tam jest dedykowana karta graficzna?

szklanyy
komentarz
komentarz

@Anawa Dedykowana to ta co nie dziala - amd radeon r5 m200 hd8500m

Anawa
komentarz
komentarz

Może to być uszkodzenie mechaniczne. Możesz spróbować rozebrać laptop i go przeczyścić - szczególności w okolicy karty graficznej.

anioł2009
komentarz
komentarz

Padniete gpu lub jej zasilanie - zimny lut może ? Przeczyszczenie alkoholem izopropylowym nie zaszkodzi ale nie ma się co nastawiać :)  Prędzej reflow może by pomógł

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.