x-kom hosting

Jaka karta graficzna?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
gn333598
utworzono
utworzono

Hej, zastanawiam się nad wymianą karty graficznej, mój aktualny sprzęt prezentuje się następująco: 

Procesor - Ryzen 5 5500

Ram - Kingston FURY Beast 2x8gb DDR4-3600

Płyta główna - Gigabyte B5500M DS3H

Obudowa - ZENPC Z1 z czterema wentylatorami Arctic P12

Zasilacz - Seasonic CORE GM-650 Gold 650W

 

Działam na monitorze 1440p 144Hz i myślę, że bardziej kierowałbym się w stronę Radeonów, ale jestem otwarty na propozycje.

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jaka obecnie karta graficzna?

gn333598
komentarz
komentarz

@Mogeto gtx 1050 ti

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Z Radeonów - za 1399zł stoi obecnie MSI Mech RX 6750XT.  Wydajniejszy od RTX4060 oraz RX7600.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-6750-xt-mech-2x-12gb-gddr6-12887427

I tak właściwie nie ma sensu brać nic droższego, bo powyższy Radeon to już górny limit rozsądku pod R5 5500.

 

gn333598
komentarz
komentarz

@Mogeto Hmm, a jak by się spisywały Radeony z poprzednich generacji, np. 6650 xt lub 6700 xt? Bardziej opłaca się brać jedną z lepszych kart z tych, które wymieniłem, czy nieco słabszą z następnej generacji, np. tę wymienioną przez Ciebie?

Mogeto
komentarz
komentarz

6700XT to fizycznie ta sama karta co 6750XT, tyle, że 6750XT ma wyższe zegary.

6650XT to karta z segmentu co RX7600.

Tutaj chodzi głównie o cenę. Za 1400zł nie znajdziesz nic lepszego niż 6750XT, a na kartach typu 6650XT, 7600 wiele nie oszczędzisz, bo są niewiele tańsze.

gn333598
komentarz
komentarz

@Mogeto Ok, jest coś na co powinienem zwrócić uwagę? W opiniach widzę, że ta karta może być głośna. Wystarczy fabryczne chłodzenie, czy będę musiał pomyśleć o czymś innym? Na stronie widzę też opcję aktualizacji biosu, czego w sumie nigdy sam nie robiłem, opłaca się dołożyć te 50 złotych?

Mogeto
komentarz
komentarz

Opcja aktualizacji biosu jest dla płyty głównej by mogła rozpoznać nowsze procesory.

Chłodzenie w wersji MSI Mech co prawda nie należy do topowych, ale głównym czynnikiem decydującym jest cena, bo standardowa cena 6700XT/6750XT to 1600-1700zł, a tutaj masz za 1399zł więc w tej cenie bezkonkurencyjna wydajność, a kulturę pracy zawsze można poprawić poprzez undervolting (lekkie obniżenie napięcia) oraz ustawienie mniej agresywnego profilu wentylatorów, ale może się okazać tak, że nie będziesz musiał niczego poprawiać, bo fabryczna kultura pracy będzie dla Ciebie akceptowalna. To już sam potestujesz i zobaczysz.

gn333598
komentarz
komentarz

@Mogeto Dobra, przekonałeś mnie, wielkie dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.