x-kom hosting

Zawieszanie się komputera

EdwardB_
utworzono
utworzono

Siema od dłuższego czasu mam problem , mianowicie siedzę sobie na kompie oglądam netflixa i nagle komputer się zawiesza , dodam jeszcze że przed tym dolna część ekranu lekko migała

aktualnie nie mam karty graficznej więc używał integry , podłączoną HDMI

płyta : MSI B550 Tomahawk
procesor : Ryzen 5 4600g

16 GB Ram


Użyłem programu bluescreenview do odczytania minidumpa , ale ja się nie znam , ktoś pomoże?
Czy procesor może być prawdopodobnie do wymiany ?

i jeszcze jedno jak komputer się zawiesił i zrestartował popatrzyłem na płyte i świeciło się światło VGA
 

Zrzut ekranu 2024-01-02 203520.png

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz? Możesz przetestować cpu programem occt a ram windowsowym progamem albo memtestem.

Pokaż jeszcze screeny z programu crystal disc info.

I jakie tam temperatury masz podczas oglądania?

EdwardB_
komentarz
komentarz

650W mam zasilacz , testowałem CPU 30 min i nic nie wykazało tak samo, ram też nic nie wykazał

Temperatury od 30-45 stopni

Zrzut ekranu 2024-01-03 201100.png

Zrzut ekranu 2024-01-03 201114.png

Zrzut ekranu 2024-01-03 201128.png

Niebieska
komentarz
komentarz

30 min testu to dla RAMu zdecydowanie za mało, trzeba ok 3h i to też min.

 

Dysk C ma trochę danych przemielił, ale jeszcze się trzyma. Przy dysku D jest niezerowa wartość przy parametrze C3, uważaj na niego.  Dysk E jest ok choć swoje przepracował.

 

EdwardB_
komentarz
komentarz

nie nie , cpu było testowane 30 min a ram był testowany memcheckerem w biosie kilka godzin i nic nie wykazało

Niebieska
komentarz
komentarz

Co to dokładnie za zasilacz? Daj zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.

EdwardB_
komentarz
komentarz

Corsair CV 650W 80 plus bronze

Zrzut ekranu 2024-01-03 205711.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.