x-kom hosting

Windows 10 Home, Menedżer zadań

MaTeUsZeK44
utworzono
utworzono

Witam

Słyszałem, że można wyłączyć niektóre procesy w menedżerze zadań co poprawi wydajność komputera, sam nie wiem które. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie będę wdzięczny.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Są specjalne programy do deaktywowania niektórych funkcji Windows.

 

Teraz masz problem z wydajnością komputera?

MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

Nie ma tragedii ale jak włączam grę czasami mam zawieszki. Wtedy użycie pamięci dochodzi do 75%

Anawa
komentarz
komentarz

Ile masz RAM?

MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

Wrzucę wszystko, to będziesz miał lepszy przegląd.

Nazwa urządzenia    LAPTOP-92GRAA61
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz   2.70 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    8,00 GB (dostępne: 7,87 GB)
Identyfikator urządzenia    8BD68ED9-E0DF-468D-8A76-8E284AC9D320
Identyfikator produktu    00325-80806-72123-AAOEM
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64
Pióro i urządzenia dotykowe    Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu
 

Wersja    Windows 10 Home
Wersja    22H2
Zainstalowano dnia    ‎09.‎11.‎2020
Kompilacja systemu operacyjnego    19045.3803
Możliwości    Windows Feature Experience Pack 1000.19053.1000.0
 

Anawa
komentarz
komentarz

Dołożyłbym dodatkowe 8 GB RAM, jak jest możliwość.

  • Dobra wypowiedź 1
MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

Tak masz rację, tylko moje pytanie było inne. Dzięki za pomoc 

leelareso
komentarz
komentarz

@MaTeUsZeK44 By uzyskać pomoc to miło by było wiedzieć CO MASZ POWŁĄCZANE. Zobacz sobie swoją zakładkę uruchamiane w menadżerze i powyłączaj to co ci pasuje.

np obraz.thumb.png.5c9622cedc8465ec16e92de9dd692fc8.png

ale jak to mówi @Anawa to mile widziana by była 2 kość ramu by lapek działał szybciej dzięki dual channel

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@MaTeUsZeK44 ^ musiałbyś podesłać zdjęcie z uruchomionymi procesami w menadżerze zadań, coś wtedy możemy podpowiedzieć.

  • 2 tygodnie później...
MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem 4 zdjęcia, bo tam niżej to mało co używają. Dziwi mnie to, że avast ma tyle procesów zamiast jednego.

 

1.png

2.png

3.png

4.png

@leelareso  To przy włączaniu lapka mam ogarnięte. Włącza mi się dość szybko poniżej 1min 

Edytowane przez MaTeUsZeK44
leelareso
komentarz
komentarz

no i dalej tutaj nic nie widać poza gównianym avastem, pokaż jeszcze zakładkę uruchamiane. Sprawę by rozwiązało dołożenie 2 kości ramu, pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

@leelareso

Trzeba będzie kupić w takim razie, tylko nie wiem czy mam gdzie włożyć bo kompletnie się nie znam na takich sprawach i powiedź mi ile może to kosztować +/- taki średniak jeśli chodzi o jakość sprzętu.  

 

1.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

pobierz program cpu-z i pokaż screen z zakładek spd i memory. Jak możesz to daj nazwę laptopa bo 92GRAA61 nic nie mówi i google też z tym nie pomaga.

Edytowane przez leelareso
MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

@leelareso  Acer Aspire F1. Za chwilę wrzucę screen 

@leelareso Chodzi o CUP-Z bo CUP-1 nie widzę na google ??

leelareso
komentarz
komentarz

tak tak cpu-z

MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

np https://allegro.pl/oferta/micron-8-gb-2400-t-pamiec-ram-ddr4-do-laptopa-1rx8-pc4-14713918031

tylko zawsze jest ryzyko że mogą nie działać lub gryźć się ze sobą. Najlepszym wyborem było by kupienie całego zestawu 2x8gb https://allegrolokalnie.pl/oferta/okazja-pamiec-ram-16gb-ddr4-micron-hynix

 

Chyba że masz zapas $$$ to nówki https://www.x-kom.pl/p/668644-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-fury-16gb-2x8gb-3200mhz-cl20-impact.html

Gawel
komentarz
komentarz

Procesy to możesz zatrzymać. Trzeba przejrzeć usługi i powyłączać niepotrzebne. Tylko z własnego doświadczenia wiem że za bardzo nie poszalejesz, jak za dużo powyłączasz to może być problem, usługi mogą być zależne od siebie albo od innych plików. Jak nie masz drukarki to wyłącz bufor wydruku, do tego śmiało możesz wyłączyć indeksowanie plików ( jak dla mnie niepotrzebny bajer ) Do tego trzeba zrobić porządek w autostarcie, jeżeli nie korzystasz na bieżąco z jakiś programów to odpaszkuj. Avast sam instalowałeś czy był z laptopem ? Systemowy antyvirus w zupełności wystarczy. Jak masz Intel Rapid Storage to też możesz odinstalować ( chyba że masz RAID )

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Web Companion od Lavasoft na pewno do usunięcia.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Gawel napisał:

Procesy to możesz zatrzymać. Trzeba przejrzeć usługi i powyłączać niepotrzebne

poza śmieciowym avastemi web companion to będzie kropla w morzu i nie odczuwalne przy dzisiejszym sprzęcie. Takie optymalizacje to się robiło przy p4 i win xp/98

  • Dobra wypowiedź 1
Gawel
komentarz
komentarz

@leelareso Zgadza się. Poza tym facet podał model Acer Aspire F1, nawet google nie potrafi znaleźć czegoś takiego. Jeżeli siedzi tam jeszcze HDD to też porażka. Do tego widać że ma 2x4GB w dualu, pozostaje tylko wymiana całości na 2x8GB

  • Dobra wypowiedź 1
MaTeUsZeK44
komentarz
komentarz

@Gawel Acer Aspire F17 zjadłem siódemkę wcześniej.

@Gawel @leelareso @Anawa 

Czyli Avasta mogę usunąć ? Sama zapora Windows da sobie radę, dobrze rozumie ?? 

leelareso
komentarz
komentarz

tak razem z  web companionem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.