x-kom hosting

Bardzo słaby PC a dobry monitor

Bar1
utworzono
utworzono

Dzień dobry 

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem monitora, głównie ma być do oglądania filmów i grania w gry (w chmurze Geforce now) 

Mój sprzęt to 4gb ramu/ SSD/ I5 3570k z integrą HD4000 + monitor 1440x900 

I teraz pytanie czy jest sens kupowanie takiego LG 27GN800P-B (144hz, 1440p, 27 cali)? Czy to będzie jakoś funkcjonować? 

Czy raczej mój PC nie będzie w stanie wytrzymać takiego monitora i sam pulpit będzie lagować?

adijedi
komentarz
komentarz

Dzień dobry Bar1. Nie, nie będzie lagować,

mając sony bravia 120hz a zakupiony game pass ultimate na lapku z integrą vega7 - lagi występowały głównie z winy internetu, także lepiej było podłączyć kabel, czyli mieć szybki internet. Sprawdź czy ta integra wyświetli Ci obraz 4k na netflixie czy innych platformach, jeśli tak, to może lepiej by było rozważyć coś z mniejszym odświeżaniem a większym obrazem - lub też tv lcd/oled. Wszystko zależy od budżetu oraz internetu jaki posiadasz.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

 

Z ciekawości przeczytałem kilka wątków HD4000 (niestety dosyć wiekowych) i z nich wynika, że radzi sobie bez problemu z FHD 60Hz, ale w 4k działa na jedynie 24Hz. Czyli istnieje marna szansa, że w WQHD puści więcej niż 60Hz. 
Tutaj sporo by pomogło dogrzebanie się jaką wersję HDMI masz na płycie głównej - jeśli jest to HDMI 1.4 lub niżej, to 60Hz w WQHD będzie szczytem. 

  • Dobra wypowiedź 1
Bar1
komentarz
komentarz

@X-KOM ale już jakaś stare GPU typu GT 1030 czy coś to już powinno sobie poradzić? 

 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

GT1030 ma HDMI 2.0 i obsłuży WQHD 144Hz - oczywiście o graniu tutaj nie mówimy, a raczej o pracy biurowej itd. 

adijedi
komentarz
komentarz

obraz.thumb.png.dfd34f110e4451730b4e219eeac44280.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.