x-kom hosting

[Do 5500] Komputer do gier

Sebastianstx83
utworzono
utworzono

Budżet do 5.5k. Komputera potrzebuje głównie do gier, w większości do gier z otwartym swiatem, potrzebuje również monitora, zależy mi na tym aby Komputer cicho pracował

dexxone92
komentarz
komentarz

5,5 k razem z monitorem?

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

No 5.5k powiedzmy komputer a monitor jakiś dobiore

Sebastianstx83
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak bym dołożył do 6k to można kartę lepsza dać? 

 

dexxone92
komentarz
komentarz

W jakie gry grasz ?

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

W świat otwarty najbardziej i fpski też CS,lol  assassinny i tak dalej

dexxone92
komentarz
komentarz

Szczerze to nie ma co ruszać bo to są karty jedne z polecanych zaraz obok 4070. I jeśli nie będziesz korzystał z dlls to ta karta 7800 jest dobrym wyborem.

Alternatywnie mogę zaproponować zestaw na intelu. 

 

https://www.x-kom.pl/lista/3v5batxdj

KillaHill
komentarz
komentarz

Monitor będziesz celować 1440p czy 1080p? 

 

 

 

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

Myślę że pójdę  1080p chociaż nie wiem sam co polecasz

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

https://www.x-kom.pl/lista/3v5batxdj czy można tu pozmieniać 3 rzeczy? Które są niedostępne już miałem zamawiać wieczorem i mi je sprzątnęli z nosa..

KillaHill
komentarz
komentarz

NM790 albo KC3000

ASRock B650M PRO RS

 

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

Mógłbyś mi już w zestawie to dołożyć bo ja zaraz coś popłacze a ja nie znam się zbytnio 

Sebastianstx83
komentarz
komentarz

Dziękuję  to jak byś mógł od nowa mi to dodać do koszyka bo tam są niektóre dostępne a ja już wolę nie mieszać bo ja znając mnie coś poplącze

gylo_rm
komentarz
komentarz

Witajcie. Jeśli autor tematu nie ma nic przeciwko, chętnie się podepnę. Interesuje mnie stabilna jednostka oparta na platformie intela, w cenie 7-8k. Codzienna eksploatacja, trochę granie, trochę dokumenty. Analizowałem koszyk, który zaproponowano koledze, wprowadziłem kilka zmian i wyszło takie coś:

 

X-KOM 

 

Tak wiem, można zaoszczędzić kilka PLN uciekając z różnych form RGB (muszę to jeszcze przemyśleć). Jednak pozostaje pytanie czy warto dorzucić ponad 400zł do grafiki Gigabyte na rzecz KFA2? Jaka inne obudowa w cenie do 350 zł bedzie lepszą opcją? 

Ewentualnie jeśli ma ktoś propozycję na cały zestaw w cenie około 8k chętnie zoabczę.

KillaHill
komentarz
komentarz

GX 750W w tej cenie nie ma sensu bo masz taniej https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-px-750-80plus-platinum-750w-p1392765

RTX 4070 Gaming ma jednak zasilanie 16PIN więc tutaj przy tych Seasoniacach będziesz musiał korzystać z adaptera. 

Albo zmiana GPU na wersję Eagle, Windforce, albo może warto zmienić zasilacz na ATX 3.0?

Pod 14700K dawaj Z790 z zdecydowanie lepszą sekcją zasilani

Pod 14700K warto zadbać o zdecydowanie bardziej wydajne chłodzenie. 

 

I najważniejsze - moim zdaniem kompletnie nie potrzebujesz procesora i7-14700K, spokojnie możesz dawać 14600KF albo nawet 7800X3D, który w grach będzie nawet wydajniejszy od 14700K, mniej się grze i przecież bez wątpienia wystarczy Ci do codziennej eksploatacji. Bez wątpienia gry będą tutaj najbardziej wymagające - a tu więcej zależy od GPU.

 

Przy małej dopłacie masz https://proline.pl/koszyk/d10d035c i5-14600KF + RTX 4070 Ti. 

gylo_rm
komentarz
komentarz

Myślałem, że wybór będzie łatwiejszy. Ogólnie to buda, RAM, zasilacz i dysk zostały wybrane. Pozostaje wybór platformy. Ulepiłem dwie opcje

 

AMD 8952 zł

 

lub

 

INTEL 8832 zł

 

Ogólnie od zawsze miałem komputer na intelu i tym razem też tak  raczej będzie, jeśli mam wydać takie samie pieniądze to czemu miałbym wybrać AMD? Ktoś ma jakieś argumenty?

dexxone92
komentarz
komentarz

@gylo_rm AMD ma rozwijaną platformę, spójrz że to nie jest ostatni procesor z x3d jest jeszcze mocniejszy. Am4 było dość długo utrzymane i możliwe że jeszcze wyjdą tam 2 procesory. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.