x-kom hosting

Nowy złożony komputer - nie działają porty (tylne i przednie) oraz dioda przycisku start miga szybko

PinPin
utworzono
utworzono

Siema. Złożyłam ostatnio nowego Pcta, wszystkie podzespoły zamontowałam poprawnie, trochę się męczyłam z kablami ale ostatecznie wszystkie dobrze podpięłam według instrukcji. Problem jest taki, że jak uruchamiam komputer to tylne i przednie porty nie działają kompletnie. W dodatku dioda przyciski start miga bardzo szybko na biało. Wentylatory, chłodzenie idą normalnie i karta graficzna się świeci (jest rgb). 

 

Co już zrobiłam, żeby naprawić ten problem:
- próbowałam włączyć pc z tylko jednym ram
- wyjęłam baterie BIOS i włożyłam z powrotem
- włączyłam bez karty graficznej
- rozłożyłam wszystko i zamontowałam drugi raz, uważnie popatrzyłam na kable, docisnelam piny

 

NIC NIE POMOGŁO

Monitor, klawiatura, myszka itd działają na innych urządzeniach.

 

Mój sprzęt:
Płyta główna Asus Prime B760m-a wifi d4
Karta graficzna Palit GeForce RTX 4060ti Dual
Procesor Intel Core i5 12400F
Dysk SSD Kioxia Exceria G2 1TB
Chłodzenie CPU Endorfy Fera 5
Obudowa Endorfy Signum 300 Air
Zasilacz Endorfy Vero L5 bronze 700w
Pamięć RAM Viper Steel DDR4 32GB

PinPin
komentarz
komentarz

Czy to możliwe, że coś jest nie tak z zasilaniem plyty glownej? Lub plyta glowna jest uszkodzona? Wszystkie części są nowe, zamówione ze sklepu morele. Już nie wiem co robić, by naprawić ten problem i w ostateczności pójdę z tym do serwisu, ale może ktos jednak zna rozwiązanie tutaj.

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, nie wiemy czy to wada jakiegoś produktu, możesz pokazać zdjęcia, ewentualnie nagrać filmik jak to wszystko podłączyłaś?

PinPin
komentarz
komentarz

@adijedi Okej, tak mniej wiecej to wygląda.

 

https://imgur.com/a/TIyJML9

 

Gawel
komentarz
komentarz

Podstawowe pytanie jest obraz, możesz wejść do BIOS-u ? Dioda mryga nierównomiernie ? Zasilanie proca podpięte ? Zrób zdjęcie całej płyty.

PinPin
komentarz
komentarz

@Gawel Tak wszystko jest podpiete, zobacz wyzej wyslalam zdjecia w linku. Nie ma obrazu bo zadne porty nie dzialają, ani od plyty ani od karty. Nie mam jak wejsc w BIOS, bo monitor nie ma jak dzialac xD Dioda miga równomiernie i szybko. Sprawdzilam na stronire ASUS co to moze znaczyc w plycie glownej ze tak miga przycisk start i napisali ze moze cos z ramą i trzeba wyjac jedna, wlaczyc i sprawdzac juz tak robilam i nic. 

 

Mam jeszcze takie dwa kable ale one są do SATA dyskow, a ja mam M2, wiec je nie przypinałam.

image.thumb.png.65abc5c164b5be0c9677a9b112b72cfd.pngimage.thumb.png.89009e5be9d20718712784421f9c5a84.png

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Karta graficzna jest w dodatkowym slocie, a nie w głównym, choć nie jestem przekonany czy to by miało taki wpływ.

 

Przełóż karte do tego wzmocnionego portu,

 

PS. front panel dobrze podpięty?

PinPin
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir Front panel jest dobrze podpiety zgodnie z instrukcja, nawet sprawdzalam jakies 5 razy dla pewnosci XD Wlasnie myslalam nad ta karta graficzna bo ogolnie sa dwa wejscia nizej na karte i jedno osobne najwyzej, myslalam ze to nie wplynie zbytnio na nic. Moze to rzeczywiscie przez to? xD Sprobuje, ale niedaleko mam te takie wtyki od RAM i one beda chyba zachaczac o karte???

 

Gawel
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to ma znaczenie ale według PDF. rekomendowane gniazda dla DIMM przy dualu to 1 i 3. Jak się zmieszczą to przełóż. Masz podpięty głośnik pod płytę, wtedy dawałby jakieś sygnały

PinPin
komentarz
komentarz

@Sławomir Przelozylam karte i nic to nie dalo

Sławomir
komentarz
komentarz

Ciężko stwierdzić co może być nie tak...

źle osadzony procesor i pogięte piny w sockecie?

 

kabel obrazowy podpięty pod kartę graficzną?

 

zasilanie 8 pin u góry płyty głównej podpięte?

PinPin
komentarz
komentarz

Sytuajca wygląda tak, ze probowałam włączać po kolei bez jakiegos podzespolu np, bez dysku, bez karty, bez wentylatorów, ram, ale dalej jest to samo. Chyba musialo dojsc do jakiegos uszkodzenia plyty lub zasilania/zasilacza :/ Innego wytlumaczenia nie widze.

@Sławomir Nie ma szans na to, procek byl latwy i szybki do ogarniecia... Tak, wszystko jest podpiete, naprawde. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Bez podmieniania części trudno coś wywnioskować, albo oddać do sklepu, albo wziąć całość do serwisu w celu złożenia/ diagnozy.

PinPin
komentarz
komentarz

@Sławomir Niestety raczej bede musiala z tym isc do serwisu. Koncza mi sie juz pomysly jak znaleźć problem. Sprawdzalam kazda rzecz po kolei ktora moglaby byc wadliwa i na to wyglada ze podzespoly sa ok, wiec jedynie zasilacz/piny od zasilacza są uszkodzone albo sama plyta glowna jest nie halo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.