x-kom hosting

Komputer się wyłącza gdy mam zamontowane dwie kości RAM

Shadov432
komentarz
komentarz

Jeżeli ci chodzi o to czy jak teraz podłącze starą kość i też będą problemy to nie wiem bo nie podłączałem starej ani nie grałem na niej kilku godzin od podłączenia nowego procesora

leelareso
komentarz
komentarz

To zobacz jak na niej będzie. Może po prostu niefart się trafił i ramy nie lubią się z twoją płytą główną.

  • Dziękuję 1
Shadov432
komentarz
komentarz

Ale to bym musiał grać przez kilka godzin żeby zobaczyć czy się nie wyłączy

leelareso
komentarz
komentarz

No, niestety. Płyta nie jest jakimś demonem jakości tak samo goła na liniach zasilania.

  • Dziękuję 1
Shadov432
komentarz
komentarz

Załóżmy że by się nie wyłączył na starym ramię to co dalej bym musiał zrobić?

leelareso
komentarz
komentarz

oddać ram jak możesz i spróbować kupić inny

  • Dziękuję 1
Shadov432
komentarz
komentarz

Okej więc tak zrobię , dzięki bardzo za pomoc :)

leelareso
komentarz
komentarz

https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M-HDV R4.0/#MemoryVM

 

Tutaj masz listę wsparcia ram (oczywiście jest ona większa z oczywistych względów braku możliwości przetestowania każdego ramu)

Shadov432
komentarz
komentarz

Jakiego wsparcia nie wiem za bardzo o co chodzi mógłbyś wytlumaczyc?

leelareso
komentarz
komentarz

No że dane modele pamięci na pewno będą działać bezproblemowo.

  • Dziękuję 1
JakubDuda
komentarz
komentarz

Witam

 

Posiada pan zasilacz nie polecanej firmy. Zasilacz z tzw "czarnej listy" przy używaniu takiego zasilacza jest ryzyko narażenia na wybuch bądź spalenie jednostki centralnej. Proponuję skorzystać z kalkulatora PSU dostępnego w internecie i wpisania tam do formularzu danych kalkulator obliczy panu ile potrzebuje pan mocy zasilacza ja polecam zasilacze firmy be quiet są ciche i nie zawodne oraz zasilacze firmy endorfy dawnego silentium pc. Jeśli chodzi o problem z pamięciami ciężko jest powiedzieć co może być przyczyną być może brak kompatybilności pamięci ram z płytą główną co powoduje wyłączenie jednostki, wykluczam uszkodzenie płyty głównej. Natomiast nie wykluczam nie sprawnego slotu pamięci w tym przypadku kanału drugiego do którego włożył pan nowa pamięć i zapełnił pan sobie miejsce w dual channelu. Proponuję zgłosić się do pobliskiego serwisu komputerowego który zdiagnozuje pańska usterkę i da panu odpowiedź co może być nie tak. Oczywiście może pan to sam zrobić i postarać się zdiagnozować jednak bez wiedzy i narzędzi nic pan nie zrobi. 

 

 

 

Pozdrawiam 

leelareso
komentarz
komentarz

@JakubDuda Zasilacz został wymieniony na nowy u użytkownika.

JakubDuda
komentarz
komentarz

@leelareso nie zauważyłem, dzięki!

Shadov432
komentarz
komentarz

@JakubDuda tylko że jak grałem i jedną kość ram miałem na pierwszym slocie to komputer mi się wyłączył po paru godzinach a na dwóch kościach po 15minutach

Więc bardzo możliwe jest to że pamięci nie są kompatybilne z płytą główną

JakubDuda
komentarz
komentarz

@Shadov432 jeśli komputer ci się wyłączył podczas grania na jednej wcześniejszej kości to znaczy że jest nie sprawny idź do serwisu to nie wina ramu.

Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

 

@JakubDuda Ale na mojej starej pamięci ram nie było takich problemów. Źle zrozumiałeś nie na wcześniejszej tylko na tej nowej mam 2x8gb i gdy podłącze te dwie kości to komputer podczas grania wylacza mi sie po ok. 15 minutach a gdy mam jedną kość to po paru godzinach. Na starej było wszystko w porządku

Edytowane przez Shadov432
Shadov432
komentarz
komentarz

@JakubDuda dzisiaj pogram sobie trochę więcej na starej pamięci i napisze czy będzie się wyłączał bo podczas wymiany pamięci ram zmieniałem też procesor i może coś zrobiłem nie tak i przez to się może wyłączać także pogram dzisiaj trochę dłużej i dam znać czy problem występuje także na starej pamięci ram

Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyłączył się nawet na starej pamięci ram :( @JakubDuda@leelareso

Edytowane przez Shadov432
JakubDuda
komentarz
komentarz

@Shadov432 Wizyta w serwisie tylko tyle mogę panu napisać.

Shadov432
komentarz
komentarz

Orientujesz się ile za same sprawdzenie takiego czegoś może to kosztować?

Shadov432
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz

Ciort wie, jak pisałem wyżej płyta jest goła + wesołą bomba tutaj siedziała. Ten procesor tutaj zawsze był czy był wsadzony jakiś słabszy?

Shadov432
komentarz
komentarz

Był wsadzony słabszy AMD ryzen 3 1200

Zmieniłem szybkość CPU fan 1 na performance mode zeby lepiej chłodziło cpu 

I nie jest to jakieś głośne 

leelareso
komentarz
komentarz

tylko jak to sekcja zasilania cpu się przegrzewa -te cośki obraz.png.38e3585418fd4a91cc19b3ebd7a01e25.png to zwiększenie obrotów chłodzenia jakoś dużo nie da. Jak masz stary cpu to jak masz możliwość wsadź go i spróbuj na nowych pamięciach ram i czy będzie ten sam problem, jak tak to znaczy że płyta kaput

Nie są też przypadkiem gdzieś jakieś kondensatory napuchnięte na płycie?

Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej a jak zdejmę ten nowy procek na którym jest nałożona pasta to się nic nie stanie?

 

 

Na starym praktycznie nie mam wogole pasty bo jest zaschnięta

 

Nie zmieniałem jej z 3 lata xD

 

A kondensatory jutro sprawdzę

Edytowane przez Shadov432

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.