x-kom hosting

Komputer się wyłącza gdy mam zamontowane dwie kości RAM

Shadov432
utworzono
utworzono

Witam ostatnio zamówiłem sobie RAM 2x8gb i na płycie głównej mam dwa sloty na ram no i podłączyłem ten ram i po 10 minutach komputer sam się wyłącza sprawdzałem w systemie to miałem pokaże że mam 16gb ram czyli podłączyłem wszystko dobrze i gdy odłączam jedną kość RAM wszystko działa poprawnie (mój poprzedni ram to 1x8gb)

leelareso
komentarz
komentarz

te 2 kości to rozumiem nowe z zestawu? Testowałeś kości na różnych slotach? Memtestem przeskanowałeś? jaka płyta i cpu? Może pamięci nie są kompatybilne.

Shadov432
komentarz
komentarz

Tak są nowe z zestawu

Tak testowałem na różnych slotach

Memtestem nie przeskanowalem ale nie są one raczej popsute

Płyta główna: b450m-hdv r4.0

CPU: AMD ryzen 5 5600

 

Mam takie wrażenie że to może być przez zasilacz a zasilacz posiadam ibox cube II 700w

 

I strasznie zamula mi pulpit nawet gdy mam podłączone przez chwilę te 16gb ramu

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

zasilacz z czarnej listy. Nigdy nie zakładaj że coś nie jest popsute nawet jeżeli jest nowe.

Shadov432
komentarz
komentarz

Czyli najprawdopodobniejszą opcją jest to że mam popsuty zasilacz?

leelareso
komentarz
komentarz

nie tyle co zepsuty tylko zwykły chłam. No i te pamięci ram których nie przetestowałeś, ale testowanie czegokolwiek na tym zasilaczu to i tak średni pomysł.

Shadov432
komentarz
komentarz

Jeszcze dodam że ten zasilacz mam od jakos lekko ponad 3 lat 

Czyli twoim zdaniem zmiana zasilacza tak?

Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz masz do wymiany niezależnie od tego czy jest winny, czy nie.

Jaka prędkość nowych pamięci RAM?

Shadov432
komentarz
komentarz

3200mhz

sieju
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem że komputer sam sie z siebie wyłączał, ale bylo to dosłownie chwile po włączeniu lub tak jak u ciebie, odłączyłem kabel od zasilacza i podłączyłem jeszcze raz i wszystko wróciło do normy

Shadov432
komentarz
komentarz

Już próbowałem nic nie pomogło

leelareso
komentarz
komentarz

Masz zasilacz tragicznej jakości + nie przetestowałeś dalej ramu.

Shadov432
komentarz
komentarz

Ram jest dobry wszystko przetestowalem

leelareso
komentarz
komentarz

A jak testowałes? Możesz też użyć programu occt i przetestować CPU jak i również opcję power.

Shadov432
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz grałem sobie na jednej kości ram i też mi zgasl tylko po paru godzinach grania

Skoro na dwóch kościach wyłącza się po 10 minutach a na jednej po paru godzinach to raczej problem leży w zasilaczu 

Edytowane przez Shadov432
leelareso
komentarz
komentarz

prawdopodobnie.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

obraz.png.174f45cf94fd3eff2f9a55352edda67e.png Przeskanuj pamięć ram osobno. Może jakaś kość jest walnięta

najpierw jedna potem druga w 1 slocie od procesora.

Edytowane przez leelareso
Shadov432
komentarz
komentarz

Okej ale to jutro dopiero

Ogólnie to dzięki za pomoc bo dużo bardzo mi pomogłeś i się sporo ciekawych rzeczy dowiedziałem 

  • Super 1
Shadov432
komentarz
komentarz

Na pierwszym ramie przetestowalem to żadne problemy mi nie wyskoczyły

Shadov432
komentarz
komentarz

Już przetestowałem

leelareso
komentarz
komentarz

Dalej jedziesz na starym zasilaczu czy już na nowym? Bo już pomysły się kończą. Może kontroler pamięci procesora jest jakiś wadliwy albo płyta główna.

Shadov432
komentarz
komentarz

Na nowym 

Na tej diagnostyce pamięci nie mogę znaleźć nawet raportu 

leelareso
komentarz
komentarz

Takie pytanie, na starym ramie był ten sam problem? Bios masz zaktualizowany do najnowszej wersji? Próbowałeś zrobić reset biosu wyciągając baterię na 15 min?

Shadov432
komentarz
komentarz

Na starym nie było żadnych problemów tylko że na starym miałem jedną kość 8gb a tutaj mam dwie po 8

Ale ostatnio jak grałem na tej jednej to komputer się wyłączył po paru godzinach.

Tak bios mam zaktualizowany do najnowszej wersji takiej jak widać na zdjęciu.

Bios ustawiłem tylko do ustawień standardowych

1705003939531226301379086500972.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

ale mi chodzi o to czy masz tą starą i jak teraz podłączysz czy też będą problemy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.