x-kom hosting

Ale LIPA! Czy da się to uratować? Bios!

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
s.Magier
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

Zakupiłem sprzęt komputerowy o specyfikacji:
Procesor INTEL Core i5-14600KF
Płyta główna MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi
Pamięć RAM PATRIOT Viper Venom 32GB (2x16GB) 6000MHz
Dysk LEXAR NM790 1TB SSD
Chłodzenie wodne ENDORFY Navis F240
INNO3D GeForce RTX 4070 Ti iChill X3 12GB DLSS 3

Szybki opis histori.


Złożyłem komputer, okazało się, że komputer nawet nie wystartował. Okazało się, że muszę przeprowadzić flash biosu, aby uruchomić procesor 14th na płycie głównej. Zrobiłem to według tego filmiku od producenta. Za pomocą przycisku flash bios button. 



Kiedy już miałem wszystko podłączone, chciałem się upewnić, że na pen drivie mam na pewno dobry bios"MSI.ROM". I włożyłem go do innego portu (nie wiem jak to zrobiłem). Kiedy się zorientowałem, że był w złym porcie zamarłem. Po 20 minutach odłączyłem zasilanie podpiąłem do poprawnego portu i puśiłem flash jeszcze raz. Kiedy już stwierdziłem, że już po ptokach, złożyłem kompa na pająka wystartował, ale jest black screen i nie wchodzi do biosu bo chciałem sprawdzić czy jest aktualna wersja. Płyta ma wbudowany przycisk Cmos button może go użyć? Nie wiem już sam proszę Was o pomoc. Z góry dzięki! 

Dodam, ze nie maiłem wtedy przy dobrym rozruchu dysku m2 wpiętego nie wiem czy to było istotne, aby wejść do biosu. 

Edytowane przez s.Magier

leelareso
komentarz
komentarz

Jesteś pewny że dobrze przeszedł flash biosu? Sam powinien się wyłączyć. Jak płyta nie ma dual biosu to już po ptokach jak się coś zbrickowało to tylko serwis albo jakiegoś kita wcisnąć i próbować na gwarancję.

s.Magier
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy ta płyta ma 2 biosy bo na stronie producenta nie znalazłem takiej informacji. Będę reklamować tą płytę najprawdopodobniej w nowym roku. Licze na to, że odzyskam kasę bo płyta kupiona w Media Expert spale Jana, że żona kupiła inną lub coś w ten deseń. Myślę o zamienieniu tej samej płyty z morele + aktualizacja biosu. Czy lepiej kupić już płytę pod dedykowany Intel 14th i w ogóle zastanawiam się bo moje ramy nie widnieją w wsparciu dla tej płyty głównej, a pewnien YouTubeer TechLipton dodał je do tej płyty. 

adijedi
komentarz
komentarz

Nie ma sensu palić jana, odradzam takie podejście. To nie jest tak, że serwis sobie opatrzy z dwóch stron i da Ci pełny zwrot. Oni to dokładnie sprawdzaja, a jeśli coś będzie nie tak to producent przekaże info do sklepu że to nie wada produktu, a więc nie ich wina i możesz oczywiście serwisować poza gwarancją u producenta. Więc długi czas oczekiwania będzie na dostarczenie płyty, podjęcie działań w serwisie/serwisie producenta i opinia ze zwrotem kosztów/podjęcia decyzji o naprawie pogwarancyjnej.

 

Szybciej jest serwisować na własną rękę

s.Magier
komentarz
komentarz

Odświeżam temat. Zwróciłem płytę główną, zamówiłem z x-komu z flash biosem. Złożyłem komputer, ale mam czarny ekran, nie wiem dlaczego. Kabel hdmi wpięty do karty graficznej. Czy to jest wina pamięci RAM? Kości wbite w 2 i 4 slot. Komputer śmiga brak ekranu do biosu. 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

taka sama płyta czy inny model?

jak ta sama to spójrz czy jaka dioda się świeci w tym miejscu obraz.png.ef1ac5cd48a9735d7ea9ba16544caa5c.png

s.Magier
komentarz
komentarz

Inna płyta ten sam model. MSI tomahawk z790 WiFi ddr5. Już nie wiem co robić…w x komie na czacie pytałem się czy te kości będą kompatybilne z tą płytą główną, powiedzieli, że tak mimo, że tego konkretnego modelu od patriota nie było dla wsparcia w specyfikacji

Tak świeci zielona dioda od boot

image.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

Bios ci zaktualizowali do nowszej wersji by obsłużyło tego procka?

s.Magier
komentarz
komentarz

Tak, zaktualizowali. Gdyby tego nie zrobili komputer by w ogóle nie wstał nie dostał by napięcia. Tak miałem z pierwszą płytą bez flash biosu

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Ogólnie też sprawdziłeś wszystkie kable sata czy dobrze siedzą w swoich miejscach tak samo dyski M2? Możesz też spróbować wszystkie dyski po kolei odpalać, może z kablem gdzieś jest problem.

Edytowane przez leelareso
s.Magier
komentarz
komentarz

Kable sata mam 2x jeden co zasila obudowę drugi co zasila pompę od chłodzenia. Tak dysk m2 wsadzony poprawianie, masakra już nie wiem co robić. Szukam informacji… dzięki za wsparcie !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.