x-kom hosting

Problem z profilem xmp am5

SzychaxD
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, jakieś 3 tygodnie temu zalałem jednostkę colą, od razu pojechałem do serwisu na czyszczenie, wyczyszczone działa, no tak nie do końca, przed zalaniem korzystałem z profili xmp i było wszystko cacy, nic nie zacinało żadnych bluescreen, niestety po odebraniu komputera zaczął być problem z zacinanie się windowsa, zrobiłem memtest86, na włączonym profili xmp wykrywa błędy, ale jak włączę xmp i zmniejsze taktowanie z 6400 na 6200 to już nie ma błędów, bez profilu xmp również zero błędów, z czego to może wynikać, że wcześniej działał teraz nie. A no i po zalaniu dodałem sobie również dysk na system(lexar nm620), i myślałem że to może wina dysku, ale próbowałem już i na poprzednim. A no i jak podłącze kartę graficzną, to wtedy też nie ma błędów na xmp.

Moja jednostka:

Procesor: ryzen 5 7600

Chłodzenie procka: Endorfy Fera 5 Dual Fan

Karta graficzna: ASrock Radeon RX 7800 XT Phantom Gaming OC - 16GB - GDDR6 - 256bit (wersja Adrenalin 23.12.1, 31.0.23013.1023)

Ram: LEXAR Ares RGB 32GB 6400MHz

Dyski: LEXAR NM790 1TB SSD

Dysk LEXAR NM620 256GB SSD

Płyta główna: Gigabyte B650 AORUS ELITE AX (wersja biosu FC)

Obudowa: Endorfy Signum 300 Air

Zasilacz: Endorfy Vero L5 Bronze 700W 80+ Bronze

leelareso
komentarz
komentarz

no coś poszło na płycie albo z ramami skoro sypie błędami. Ramy testowałeś osobno czy jak paź wszystkie naraz?

SzychaxD
komentarz
komentarz (edytowane)

Obie, stwierdziłem że skoro bez profilu xmp (tam bazowe mam 5200) nie ma żadnych błędów to nie testowałem osobno 

Plus jak zmniejsze na 6200 ten profil xmp to też jest bez błędu.

leelareso
komentarz
komentarz

osobno wrzuć w drugi slot licząc od procesora w trybie xmp i sprawdzaj czy na każdej będą błędy.

SzychaxD
komentarz
komentarz

Test się wykonuje, ale chciałbym zapytać czy może być tak że nawet jeśli chodzi w tych 6200 a w 6400 pokazuje błąd to są uszkodzone? Albo coś na płycie się uszkodziło?

SzychaxD
komentarz
komentarz

Wygląda na to że tylko jedną kość powoduje błąd przy pełnej prędkości xmp, druga przechodzi test bezproblemowo 

leelareso
komentarz
komentarz

i masz prawdopodobnie winowajcę.

SzychaxD
komentarz
komentarz

Dokładnie, na jednej kości przy taktowaniu 6400 są błędu, ale jak zniżę do 6200 już tych błędów nie ma, na drugiej kości śmiga ładnie. Dziękuję bardzo za pomoc:lol2:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.