x-kom hosting

Problem ze stabilnością

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
Maciej_
utworzono
utworzono

Witam, mam problem ze stabilnością zestawu mianowicie komputer wyłącza się podczas maksymalnego obciążenia.

Moja specyfikacja:

Procek: I5 12400f

Ram: 2X16 patriot 3600 mhz

Zasilacz: Fortron hydro 600w 80 plus bronze 

Karta: Radeon Rx 5700xt 

ogólnie zauważyłem że "hot spot" na karcie czymkolwiek on jest strasznie się grzeje bo w stresie ma aż 113 stopni podczas gdy rydzeń ma 71 stopni maksymalnie.

Komputer może się wyłączać przez to czy raczej jest jakiś problem z mocą zasilacza?  procek się nie grzeje. 

karte kupiłem niedawno używkę z allegro a komputer mam już jakiś czas.

Ponawiam pytanie bo wcześniej odpowiedzi nie uzyskałem:) 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Możliwe że już pora na wymianę pasty i termosów na karcie, lub ktoś to robił i źle pokrył rdzeń.

 

Inną opcją jest termiczne zabezpieczenie zasilacza.

Po wyłączeniu komputera, da się go włączyć od razu? czy dopiero po jakiś 10-15 minutach?

 

 

 

Maciej_
komentarz
komentarz

@Sławomir Można włączyć od razu:)

 

@Sławomir Myślisz że jak zmienię termopady to tego problemu nie będzie? 

Czy zasilacz jest za słaby? 

Sławomir
komentarz
komentarz

Zasilacz powinien dać rade bez problemu, ten zestaw nie powinien wziąć więcej niż 300W-320W.

Być może wystarczy tylko wymiana pasty na rdzeniu, trzeba go pokryć całego pastą.

Jednak jeśli nie było tam nic robione, wymiana termosów też może okazać się pomocna.

Jaka jest temperatura pamięci?

Maciej_
komentarz
komentarz

@Sławomir Na pamieciach 91 stopni.

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz

Sporo, ja bym wymienił paste na procesorze, oraz termopady na pamięciach i reszcie karty.

adijedi
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to jest możliwe przy intelu ale to spróbuj

  • zainstalować amd adrenalin
  • w zakładce dostrajanie GPU ustawić undervolting (jeśli nie wiesz co to jest to na yt jest całkiem sporo i to po polsku na temat obniżenia napięcia a co za tym idzie temperatury)
  • długo masz ten zasilacz? Miałeś wcześniej problemy ? Planujesz robudowę jednostki pc?
Maciej_
komentarz
komentarz

@adijedi Ogólnie to wydaję mi się że to procek nie jest problemem bo pod obciążeniem ma 70 stopni na zwykłym boxowym chłodzeniu. Zasilacz mam gdzieś ze 3 miesiące.

 

@adijedi W ogóle jest to możliwe żeby komputer się wyłączał przez to że karta się grzeje?

 

Maciej_
komentarz
komentarz

@Sławomir A jakie byś polecił? Można brać te tańsze czy warto dopłacić do lepszych? 

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Producent zazwyczaj daje jakieś kupy 3-5 W/mk

Więc z tym nie problem.. byle się zgadzały grubości, bo to jest najważniejsze.

 

Pastę możesz brać albo Thermal Grizzly Kryonaut,

albo jakąś Arctic mx-6

Maciej_
komentarz
komentarz

@Sławomir A warto dopłacić do gelida czy brać te tańsze, różnica będzie duża? I czy w ogóle w tym leży problem ze stabilnością kompa\

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Gdybyś miał inną kartę, to mógłbyś to stwierdzić, nie masz innej.. a temperatury są bardzo wysokie i graniczne.

Zawsze możesz po świętach oddać komputer na serwis, tam podmienią części i sprawdzą co jest winowajcą.

 

Na odległość nikt ci nie powie że ta konkretna rzecz jest winą/ problemem.

Maciej_
komentarz
komentarz

@Sławomir Tak, rozumiem. Ale i tak dziękuje za pomoc:) zmienię te termopady,paste i zobaczę jak będzie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.