x-kom hosting

Nagły Spadek FPS

vEn00
utworzono
utworzono

Witam przychodze dzisiaj z problemem który napotkałem 2 dni temu. otóż na początku września 2023 kupiłem komputer mam w nim Procesor: Intel core I9 10900K, Karta Graficzna: Geforce RTX 3060 OC, płytę główną: Rog Strix Z490-H Gaming, Dysk: SSD samsung 970 evo plus 1T m.2 i RAM: x4 Pamięć RAM HyperX DDR4 16 GB razem: 64gb.
problemem jest to ze np. W Fortnite zawsze na ustawieniach najniższych bo na takich gram  mialem stałe 240fps teraz mam ledwo 100FPS a jak mam włącząny menadżer zadań to wtedy mam więcej FPS ale nie stałe 240FPS tylko ledwo 150/180, ten problem nie jest tylko w fortnite bo gram jeszcze w Forze Horizon gdzie na ustawieniach ekstremalnych miałem po 90/100FPS a bez menadżera zadań mam 40FPS a z menadżerem zadań 60FPS  i mam zawsze wyłączoną synchronizacje pionową a w Fortnite mam limit 240FPS zauważyłem też spadki w Euro truck, CS2 i inne gry w które gram próbowałem szukać czegoś  w internecie ale nic nie znalazłem nawet na nowo instalowalem sterowniki karty graficznej i  płyty głównej.
Mam nadzieje że dostanę szybką pomoc.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

I kiedy ta zmiana FPS nastąpiła? Nie zmieniałeś coś na komputerze wcześniej?

vEn00
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa

właśnie że nic nie zmieniałem jedynie co to dzień przed tym sobie rozdzielczość zmieniłem w nvidia control panel ale tylko do gry i mialem normalnie fps a potem znów ustawiałem na taką jaką miałem ale nic nie było i nagle se odpalam kompa 28 grudnia 2023 chce se zagrac a tu nagle spadek fps z nikąd a wątpie że ta rozdzielczość coś zrobiła bo póżniej ustawiłem na taką jaką miałem czyli 1920 x 1080  i jedynie co to zmieniałem ustawienia w nvidia control panel w ustawieniach 3D bo i wtedy był spadek FPS ale później przywróciłem ustawienia i dalej  był spadek FPS bo te ustawienia zmieniałem bo myślałem że coś pomoże ale nic nie pomogło

 

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze ustawienia w NVIDIA Control Panel albo najlepiej przywróć ustawienia do domyślnych jeżeli jest taka opcja.

vEn00
komentarz
komentarz

@Anawa zrobiłem tak że każdą zakładke po kolei jak się dało przywracałem do ustawień domyślnych i dalej mam spadek fps a z menedzerem zadan tez jest dalej spadek

Anawa
komentarz
komentarz

a co to znaczy, że z menedżerem zadań jest więcej lub mniej FPS? Otwierasz menedżer zadań w trakcie gry... ?

vEn00
komentarz
komentarz

@Anawa no tak, zobaczylem ze mam spadek  fps chcialem zobaczyc ile ma stopni karta graficzna i uzycie karty graficznej i procesora i zobaczylem ze nie mam az tak duzego spadku ale i tak jest spadek i odkad zobaczylem ze mam troche wiecej fps z menadzerem zadan to teraz z wlaczanym nim gram bo tak to se nie pogram bo przez za malo fps zacina mi gra

Anawa
komentarz
komentarz

Może spróbuj grać w trybie okienkowym.

vEn00
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa już próobowałem ale nic nie dało próbowałem w trybie okienkowym bez ramki w pelnoekranowym i w okienkowym ale nic nie pomoglo nie wiem  co sie moglo stac nawet odinstalowywalem i instalowalem sterowniki karty graficznej i tez nie pomoglo

vEn00
komentarz
komentarz

@Anawa może by reset całego kompa by pomogl ze wszystko odinstalowywuje?

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz spróbować, zawsze to jest jakaś próba znalezienie rozwiązania. Masz na myśli format dysku?

vEn00
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa tak a dyski mam dwa wiec oby dwa spróboje sformatować a jak nawet to nie pomoże to przywróce komputer do stnau początkowego i tak żeby wszystko usuneło i chyba to teraz zrobie

@Anawa i mam jeszcze takie pytanie jak sformatuje te dyski to będę musiał od nowa instalować windowsa czy nie? bo pokazuje mi przy formatowaniu Dysku :C czyli tam gdzie mam zainstalowanego windowsa  to pokazuje mi takie cos co jest na zdjeciu zalaczone. i jak klikam OK nic sie nie dzieje wiec tez nie wiem jak ten Dysk :C sformatowac, bo jest jeszcze taka opcja ze usune wszystko z dysku oprocz plikow widndowsa ale nie wiem czy tak  moge czy nie?

Zrzut ekranu 2024-01-03 204957.png

  • Dobra wypowiedź 1
vEn00
komentarz
komentarz

@Anawa ogóglnie to przywróciłem stan początkowy komputera usuwając pliki i instalując na nowo windowsa teraz instaluje gry i się zobaczy czy działa

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Ok. To daj znać, czy działa. Co do tego, że nie mogłeś sformatować dysku to pewnie przez to, że to był dysk systemowy.

  • Dziękuję 1
vEn00
komentarz
komentarz

@Anawa ogólnie narazie zainstalowałem fortnite i mi narazie wszystko działa i nie mam spadków pogram sobie dzisiaj troche i się zobaczy czy będzie działać

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.