x-kom hosting

Wymiana płyty głównej, procesora i ramu

kubas1309
utworzono
utworzono

Cześć

mój obecny sprzęt to płyta główna h61m procesor i5 2500 i 12gb ram ddr3 wymieniam na h310m-k procesor i5 8400 i 8gb ram ddr4

I niewiem od czego zacząć czy można mi to przedstawić krok po kroku bo na różnych forum pisze ze trzeba reinstal systemu robić albo instalować nowe sterowniki na starej płycie głównej czy trzeba formatować dysk? 

leelareso
komentarz
komentarz

Format.

kubas1309
komentarz
komentarz

Dysku? 

leelareso
komentarz
komentarz

A czego innego? Tak przy tak inwazyjnej zmianie jak zmiana płyta główna powinno się zrobić format.

kubas1309
komentarz
komentarz

Okej zrobiłem to odkręciłem płytę główną przykręciłem nowa i podpiąłem kable ale nie chce się włączyć 

Co robić? 

leelareso
komentarz
komentarz

może być zepsute coś albo coś  źle podłączyłeś lub bios możesz mieć starszy. Procesor potrzebuje obraz.thumb.png.edca389267bedfbd032bf10d00bac77c.png

 

Może masz gdzieś naklejkę albo napis obok kości biosu jaka wersja jest wgrana.

Masz speaker podłączony? (taki głośniczek)

kubas1309
komentarz
komentarz

Dobra zainstalowałem system wszystko śmiga ale komputer czasami nie chce włączyć lub wyłączyc gdy np płyta główna nie jest podkręcona do obudowy to wszystko działa a gdy przykręcę choć jedna srobke to się nie chce włączyć 

leelareso
komentarz
komentarz

ciężko zrozumieć co masz na myśli, jak dobrze rozumiem to ścieżki są uwalone na płycie sądząc po tym co napisałeś.

kubas1309
komentarz
komentarz

No chodzi o o to że jak jest jedna srobka przykręcona do płyty głównej to nic nie startuje nic dosłownie się nie dzieje a gdy ja odkręcę to wszystko dziala tak samo jakbym wszystkie dokręcił też nie działa 

Nie jestem dobry w tłumaczeniu :niepewny:

kubas1309
komentarz
komentarz

Proszę o pomoc 

leelareso
komentarz
komentarz

ale w czym mamy tu pomóc skoro z tego co napisałeś wynika że ścieżki gdzieś prawdopodobnie na płycie są walnięte i przy lekkim naprężeniu nie łączą. Albo sam coś uszkodziłeś np używając nie tych śrub co trzeba.

oddaj do serwisu to bardziej ci pomogą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.