x-kom hosting

Syczenie zaśilacza podczas włączania cs2

witcher33
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio zakupiłem kartę graficzną GTX 1060 3GB MSI i od tamtego czasu jest syszenie z zaśilacza, tylko i wyłacznie podczas odpalania lub grania w gry na przykład cs2,
Gdy załaduje mnie do mapy lub jestem w samym lobby to zasilacz wydaje dziwne syczenie, jestem pewien że to zaśilacz a nie karta graficzna, syczenie jest cichsze gdy fps_max ustawie na 100, ale nie mogę używać 100 FPS na monitorze 144hz, czy to jest w jakiś sposób groźne czy mogę normalnie korzystać z komputera.

Sprawdzałem czy mój zaśilacz jest odpowieni do tej karty graficznej i jest więc nie wiem o co chodzi.

GTX 1060 3GB

Intel i5 4590 

8 GB RAM

SilentiumPC Elementum E2  550W 80Plus

leelareso
komentarz
komentarz
8 godzin temu, witcher33 napisał:

ale nie mogę używać 100 FPS na monitorze 144hz

oczywiście że możesz lol, używam 60 fps na monitorze 165hz

Zasilacz ogólnie słabej jakości, a to syczenie to pewnie cewki, nagraj dźwięk jak możesz i jesteś pewny że to z zasilacza?

witcher33
komentarz
komentarz

@leelareso CS2 to jest gra na reakcje więc głupio kupić sobie monitor 144hz a potem grać na 100fps.
Po dokładniejszym sprawdzeniu to rzeczywiście nie zaśilacz tylko karta graficzna wydaje tę syczenie. 

leelareso
komentarz
komentarz

samo 144hz daje sporą płynność w obrazie nawet przy 60 fps. bardziej głupotą jest kupowanie monitora 144hz pod taki sprzęt.

Dalej to tylko cewki, poza denerwującym dźwiękiem nic się nie stanie. Biorąc pod uwagę zasilacz to kij wie czy to jego wina czy już samej karty.

witcher33
komentarz
komentarz

@leelareso Dzięki wielkie za pomoc. Gram w cs2 na 1024x768 na niskich ustawieniach wyciągając nawet od 180-250 fps na każdej mapie, więc zadaje mi się to nie głupi pomysł było sobie kupić 144hz kolego. Jeszcze raz dzięki :)

witcher33
komentarz
komentarz

@leelareso Znalazłem film który opisuje dokładnie ten sam dzwięk który ja mam :

 

leelareso
komentarz
komentarz

no cewki. by zredukować to to możesz zrobić delikatny undervolting karty i zmniejszyć liczbę fps.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.