x-kom hosting

Reszta komputera bez CPU i GPU do +/- 3000

Michał02
utworzono
utworzono

Kupiłem procesor AMD Ryzen 9 7900 i GPU RTX 4070 i teraz chciałbym zakupić resztę komputera w budżecie do ok.3000 złoty. Dołączyłem dwa zdjęcia, jedno całego potencjalnego zestawu i drugie samej reszty komputera która wydaje mi się sensowna.

 

Zależy mi na szybkim dysku 2TB oraz możliwości podłączenia starego dysku talerzowego z którego będę chciał zgrać system operacyjny. Wszelkie światełka są fajnym dodatkiem, ale jeśli będzie to konieczne to mogą być części bez nich. Jak trzebaby było zmniejszyć koszty to mogę wziąć mniej RAM i dokupić resztę później.

 

Komputer z założenia buduje na przynajmniej kilka lat z możliwością rozbudowy stąd chciałbym zainwestować w dobrą płytę główną i raczej nie chciałbym na tym ciąć kosztów, z przyjemnością poznam waszą opinię na temat tej konkretnej płyty albo innych na AM5 w podobnym budżecie 

 

Ryzen 9 7900 ma naprawdę przyjemne TDP(65W) a dołączone do niego chłodzenie podobno daje radę utrzymać go w fajnych temperaturach, stąd chciałbym zapytać czy potrzeba do niego dokupić osobny cooler czy ten domyślny (AMD Wraith Prism LED) będzie wystarczający? Raczej nie będę obciążał CPU na 100% a OC także w najbliższej przyszłości nie planuje.

 

Chciałbym jeszcze spytać o moc zasilacza. zalecana moc do 4070 to 700W, jednak z kalkulatorów w internecie wychodzi że cały PC będzie zużywał ok.400W. Zastanawiam się czy jest sens brać tak mocne zasilanie i czy 500-600W nie będzie optymalne? Jedyne co bym ewentualnie dokładał to RAM albo mocniejsze chłodzenie.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale jakoś tak najpierw zrobiłem zdjęcia i wyczyściłem koszyk a potem dopiero pomyślałem o tym że mogłem po prostu zrobić screena. Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi i pomoc.

IMG_20231229_165519846_AE.jpg

IMG_20231229_165604373_AE.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.