x-kom hosting

Częste Crashowanie bądź zawieszenie komputer

EdwardB_
utworzono
utworzono

Witam , od dłuższego czasu mam problem że mój komputer po prostu wywala bluescreena albo się zawiesza ,

byłem z tym u technika ale ten po prostu zrobił mi formata i dał nowy system (nie pomogło) , sprawdzał też ram i dyski ale z tego też nic nie wyszło

 

proponował żebym kupił wydajniejszy zasilacz ponieważ według niego mam na styk mocy

 

Co też mi się wydaje dziwne to są owe bluescreeny ponieważ wyglądają bardzo dziwacznie, myślałem że to problem z kartą ale nie mam pewności

pomocy

https://megawrzuta.pl/download/43803b3c4c576811b64043ea77daf07c.html - minidump jakby ktoś chciał analizować

 

i zdjęcie bluescreena , może to wyglądać dla tego bo mam dużą rozdzielczość czy to po prostu problem karty graficznej

 

Błagam o pomoc już bardzo długo się z tym męcze i mam już tego dość

20231229_124601.jpg

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, wymień wszystkie komponenty pc jakie masz

EdwardB_
komentarz
komentarz

nie dam rady wszystkiego wymienić bo nie mam na tyle części wymiennych ani pieniędzy.

adijedi
komentarz
komentarz

w sensie podaj nazwy ;p

EdwardB_
komentarz
komentarz

a to tak

Płyta : Msi B550 Tomahawk

Procesor : Ryzen 5 4600g

Karta graficzna : MSI Radeon 6650 xt

zasilacz : Corsair 650W 80 Plus Bronze

dyski : Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 980

i jakieś 2 stare hdd na pliki (system jest na m2)

 

i jeszcze jest nowy monitor Monitor GIGABYTE G32QC A 31.5" 2560x1440px 165 Hz 1 ms Curved i to chyba tyle

leelareso
komentarz
komentarz

Na początek polecam ci zobaczyć czy na integrze tak samo się dzieje. Wypnij gpu i podłącz monitor do płyty głównej i zobacz czy też będzie problem w jakiś grach.

A jak będzie dalej to pobierz program OCCT i przetestuj CPU i RAM nim po 15/20 minut.

EdwardB_
komentarz
komentarz

@leelareso Dobra dam ci znać jutro bo dzisiaj mam jeszcze sprawy do załatwienia po za domem, ale na pewno zrobię jak mówisz

EdwardB_
komentarz
komentarz

wyjołem gpu i podłączyłem monitor do płyty , nadal bluescreen
zrobiłem test OCCT po 30 min CPU i RAM , nic nie wykazał

leelareso
komentarz
komentarz

A pokaż te dyski, program  crystal disc info, tak samo pokaż screena  z programu hwinfo zakłaczka z czujnikami na samym dole.

EdwardB_
komentarz
komentarz

Zrzut ekranu 2023-12-30 152247.png

Zrzut ekranu 2023-12-30 152301.png

Zrzut ekranu 2023-12-30 152322.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.