x-kom hosting

Najwyższy profil XMP nie działa

saharz8731
utworzono
utworzono

Witam, zamontowałem nowe ramy o te Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 Beast RGB - Pamięci RAM DDR4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl i gdy włączę Profil 1 (3600MHz 18CL) to po zapisaniu ustawień komputer resetuje się sam z 4 razy i później normalnie działa ale w systemie pokazuje 2400MHz. Wyłączony XMP i Profil 2 (3000MHz 16CL) normalnie działa, czy trzeba to ręcznie poustawiać czy może problem w czym innym? Sprawdzałem na slotach A1/B1 i A2/B2. Procesor AMD Ryzen 5 1600, Płyta główna Aorus B450 Elite V2, Zasilacz be quiet Straight Power 11 750w gold, karta graficzna aorus rx570 4gb.

 

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Nic dziwnego, że R5 1600 nie jest stabilny przy prędkości RAM 3600. Ma za stary kontroler pamięci

  • Dobra wypowiedź 1
dziurawy
komentarz
komentarz

siemanko, podepnę się pod autora. Mam dokładnie ten sam problem z tym ramem z tym że ja mam 10400f, 3060ti i dzis zasilacz zmieniłem na be quiet1000w.
sprawdziłem wszystkie profile xmp i max jaki udało sie uruchomic to 3466MHz

leelareso
komentarz
komentarz

Próbowałeś ustawić na sztywno? Bios aktualizowałeś? Nieraz po aktualizacji biosu profile xmp dostają przysłowiowego raka i trzeba samemu wszystko przestawiać by działały.

dziurawy
komentarz
komentarz

Bios wgrany nowy. Na ręcznych nastawach też ruszył na 3466mhz, może po prostu któraś kość ramu ma wadę? 

leelareso
komentarz
komentarz

Timingi tez przestawiałeś wraz z napięciem? Może tak być jak u kolegi powyżej że kontroler pamięci nie wydala, nie podałeś też płyty głównej.

Ram możesz przetestować memtestem czy jest sprawny, tylko to zajmie z godzinę.

dziurawy
komentarz
komentarz

przestawiłem wszystko wraz z napięciem i timingiem. płyte główna mam ASUS TUF GAMING B560M-PLUS WIFI

leelareso
komentarz
komentarz

z tego co wyczytałem to wina słabego kontrolera pamięci w tym cpu.

dziurawy
komentarz
komentarz (edytowane)

mała pomyłka zaszła mam 11400F a nie 10..

Może być tak ze procesor z pozycji biosu jest jakos ograniczony napięciem ?

Edytowane przez dziurawy
saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja zaś po aktualizacji biosu do najnowszej na profilu 2 (3000mhz) działają mi jakimś cudem na 3200mhz więc jest ciut lepiej.

Edytowane przez saharz8731
dziurawy
komentarz
komentarz

Po zrobieniu wszystkich potrzebnych (pod 3600mhz)  ustawień w biosie komputer sie odpala, przechodzi nawet systemowa diagnostykę pamięci ram do końca ale w menadżerze ram jest zapisany jako 3466mhz

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.